Çavuşoğlu: Herkes elini taşın altına koymalı

banner37

Çavuşoğlu: Herkes elini taşın altına koymalı
banner90
banner8

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, BRT’de katıldığı bir programında ihtiyaçlı vatandaşlara hellim dağıtılması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Çavuşoğlu, süt fazlasını pazarlayabilmek için hayvancı, imalatçı ve devletin elini taşın altına koyduğunu belirterek, 3 milyon TL’lik hellim alıp sosyal hizmetler dairesi üzerinden ihtiyaçlı vatandaşlara dağıtıldığını söyledi.

 Kendisinin imalatçıya kolay kolay teşekkür etmediğini ancak bugün bu olaya katkı koyan imalatçılara minnet duygularını dile getirmek istediğini kaydeden Çavuşoğlu, imalat sektörü içerisindeki bazı söylemlere ise tepki gösterdi.

banner134
Nazım Çavuşoğlu, bazı imalatçıların bu dönemde gerçekten ellerini taşın altına koymaktan çekinmediklerini fakat bir kesim imalatçıların ellerini taşın altına koymak yerine taşın üzerine çıkıp daha da işleri zorlaştırma yolunu tercih ettiklerini vurguladı.

 Bu kesime ciddi tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu, kesinlikle herhangi bir kişi veya işletmeye ayrıcalık tanıyarak avantaj yaratılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve olamayacağını söyledi.

Süt üreticilerinin litre başı ürün fiyatında fedakarlık gösterdiğine, imalatçıların kilo başında aynı yaklaşımı sergilediğine, devletin de alımı gerçekleştirerek katkıda bulunduğuna işaret eden Bakan Çavuşoğlu, günün sonunda herkesin fedakarlıkta bulunarak sektörün devamı yönünde önemli işler yaptığının altını çizdi.

Çavuşoğlu, büyük-küçük tüm imalatçıların katkı koyarak zararı paylaşmasının önemini de vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75