banner6

Çavuşoğlu: korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız

banner37

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da gündeminde ege ve KKTC vardı. Amerika’nın Güney’e silah ambargosunu kaldırmasından ege adalarına birçok konuyu değerlendirdi Çavuşoğlu ve "Biz de gerek Ege'de, gerekse Kıbrıs'ta kendi çıkarlarımızı, güvenliğimizi korumak, tesis etmek için ve Kıbrıs Türkü'nün haklarını korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız" dedi.

Çavuşoğlu: korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız
banner99

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Denizli İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı. Çavuşoğlu düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin çevresinde birçok sorun yaşandığını belirterek Türk milletinin ve Türkiye'nin çıkarlarını korumaya devam edeceklerini söyledi.

Çavuşoğlu, ABD'nin tarafsızlık politikasını bozarak, Yunanistan'ın lehine adımlar attığını ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yönelik silah ambargosunu bir yıllığına kaldırdığına işaret ederek, "Biz de gerek Ege'de, gerekse Kıbrıs'ta kendi çıkarlarımızı, güvenliğimizi korumak, tesis etmek için ve Kıbrıs Türkü'nün haklarını korumak için gerekli adımları kararlılıkla atacağız" dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104