banner6

Çavuşoğlu: Mevcut sıkıntılar masaya yatırılacak

banner37

Kıbrıs Türk Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği’nin (SÜİB) yeni yönetim kurulu Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.

Çavuşoğlu: Mevcut sıkıntılar masaya yatırılacak
banner151

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre,  SÜİB Yönetim Kurulu’nun ziyaretinde, en kısa sürede paydaş sektörlerin bir araya gelerek sektör için yapılması gerekenlerin ele almasının kararlaştırıldığı belirtildi. 

Bakan Çavuşoğlu kabulde yaptığı konuşmada, önemli bir kuruluş olan Süt Ürünleri İmalatçılar Birliği’nin ülkede hayvancılığın, süt üretiminin gelişmesindeki rolüne dikkati çekerek,  paydaş sektörlerin birlikte karar alması gerekliliği üzerinde durdu. 

Çavuşoğlu, “En büyük temennimiz her zaman SÜİB ile diyaloğumuzun iyi olmasıdır. Sektörün ileriye taşınmasında, sorunların çözümünde, yeni açılımların yaratılmasında birlikte, karşılıklı anlayışla hareket etmek olmazsa olmazımızdır” dedi.

Bakanlık olarak ilgili sektördeki sorunları her zaman taraflarla bir araya gelerek, ortak akılla çözmek için çaba ortaya konulduğuna işaret eden Çavuşoğlu, en kısa sürede Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ve SÜİB yetkilileriyle toplantı gerçekleştirerek, mevcut sıkıntıların masaya yatırılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 13:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110