Çavuşoğlu: Polis uzayan çalışma saatlerinin karşılığını alamıyor

banner37

UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, polisin günlük çalışma koşullarında iyileştirme yapılması gerektiğini, polis merkezleri ve binalarının imkanlarının geliştirilmesi gerektiğini söyledi. 

Çavuşoğlu: Polis uzayan çalışma saatlerinin karşılığını alamıyor

Çavuşoğlu, polisin uzayan çalışma saatlerinin karşılığını alamadığını, fırsat eşitliği anlamında adım atılması, düzenleme yapılmasını istedi. 

Nüfusun çoğaldığını ve farklılaştığını, bunun da beraberinde yeni suç şekillerini taşıdığını, polisin bunları farkında olacak şekilde eğitim alması gerektiğini dile getiren Çavuşoğlu, branşlaşmanın önemli olduğunu söyledi. 

Çavuşoğlu, hücrelerde ölüm olaylarının toplumda yara açtığını, kamerasız hücre kalmaması gerektiğini belirtti. 

Polisin kendi içinde motivasyon ve özveriyi kaybetmemesinin önemine işaret eden Çavuşoğlu, polisin tayin ve terfilerinde yaşanan bazı sıkıntılara değindi. 

Çavuşoğlu, “Polis terfilerinde rütbelerin sökülmesine vesile olan kişilere dava okundu mu, ceza aldılar mı? Dava okunması, gerekirse ceza almaları lazım. Ancak o şekilde bu anlayış değişir” dedi.

“Polis ne kadar güçlüyse, devlet de o kadar güçlü olur” diyen Çavuşoğlu, polis terfilerinin sorun ve sıkıntı yaşanmadan adil ve şeffaf bir şekilde yapılması dileğinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER