banner6

Çavuşoğlu: Türkiye'nin istekleri dikkate alınmadığı için görüşmeler askıya alındı

banner37

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs sorununun çözümü konusunda pek çok fırsatın kaçırıldığını ve Şubat 2014'te başlayan görüşmeler kapsamında Kıbrıs Rum tarafının Türkiye'nin istediklerini dikkate almadığından görüşmelerin askıya alındığını söyledi.

Çavuşoğlu: Türkiye'nin istekleri dikkate alınmadığı için görüşmeler askıya alındı
banner151 banner143

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başkent Washington'da Ulusal Basın Kulübünde TurkishHeritageOrganization (THO) tarafından düzenlenen "Türkiye-ABD Stratejik Ortaklığı: Geleceğe Bakmak" başlıklı panele katıldı.

Rum tarafının halen Kıbrıs'ı birleştirme hayallerinin bulunduğunu ve Kıbrıs Türklerinin adanın gerçek sahipleri olduğunu kabul etmediğini kaydeden Çavuşoğlu, devam eden görüşmeleri "son fırsat" diye nitelendirdi.

Çavuşoğlu, elde edilen fırsatın bu sefer kaçırılmaması konusunda Rum tarafının üzerine düşeni yapmasını umduğunu bildirdi.

Kıbrıs'taki meselenin çözülmesinin de tek başına Doğu Akdeniz'de güvenliği sağlamaya yetmeyeceğini kaydeden Çavuşoğlu, Suriye eksenli güvenlik açığının hala çok önemli bir sorun alanı olarak varlığını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 09:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104