banner6

Çavuşoğlu, yüksek öğrenimin önemine işaret etti

banner37

Çavuşoğlu, yüksek öğrenimin önemine işaret etti
banner99

Cumhuriyet Meclisi, bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde güncel konuşmalara yer verildi.  

Akpınar'ı yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, yüksek öğrenimin önemine işaret ederek, ülkede bu yöndeki gelişmenin devlet eliyle olması gerektiğini söyledi.

Eğitimle ilgili sorumluluğun kendilerinde olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, YÖDAK’ın kendi iç sorunlarından kaynaklanan sorunları olduğunu ve YÖDAK’ın görev yapamaz hale geldiğini, bununla beraber tartışmalara zemin oluşturduğunu kaydetti.

Kendi üyeleri arasında yaşadığı tartışmalara değinen Çavuşoğlu, YÖDAK’ı kendi kurul üyelerine ve başkanlarına teslim etmediklerini dile getirdi.

“Biz üniversite alanını kişilere teslim etmedik, kurumlara teslim ettik, eğer bu kurum görevini yapamıyorsa buna müdahale etmek durumunda olacağız” diyen Çavuşoğlu, hiçbir isimle derdi olmadığını, YÖDAK’la ilişkisinin eğitim alanıyla ilgili olduğunu ve herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak, YÖDAK’ın görevlerini yerine getirmesi konusunda her türlü motivasyonu sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, Acenteler Yasası konusuna da değinerek, bu yasa konusunda çalışmaların bir an önce tamamlanması hedefinde olduklarını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104