Çay içmeye davet etti, yatağa itip, tacizde bulundu

banner37

Evinde misafir olan kadına 17 Ağustos’ta cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen C.T., önceki gün polise yapılan şikayet üzerine tutuklandı:

Çay içmeye davet etti, yatağa itip, tacizde bulundu
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 17 Ağustos sabahı çay içmek için evine davet ettiği kadını oturma odasındaki yatağa iterek elle ve sözlü cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen C.T., önceki gün polise yapılan şikayetin ardından tutuklandı. Meseleyle ilgili hakkında soruşturma başlatılan C.T., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı C.T.’nin “Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Sevinç, 17 Ağustos 2021 tarihinde, saat 09.00 raddelerinde zanlının Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesindeki ikametgahına gelen müştekiyi çay içmesi için davet ettiğini belirterek, zanlının müştekiyi içeri aldıktan sonra oturma odası içerisinde bulunan yatağa iki eli ile itip yatağa düşürdüğünü kaydetti.

banner134


Zanlının daha sonra müştekinin izni hilafında her iki eli ile göğüslerini ve kalçasını okşamak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediğini dile getiren Sevinç, “Herkese veriyorsun, bana da vereceksin” demek suretiyle de cinsel tacizde bulunduğunu ifade etti.


Sevinç, olayın polisin bilgisine 9 Eylül 2021 tarihinde geldiğine işaret ederek, tahkikatın henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğunu, cep telefonu dökümlerinin inceleneceğini, ayrıca müşteki ile zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirileceğini vurgulayarak, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88