“Cehennemi yaşadık”

banner37

Çatalköy bölgesinde dün sabahın erken saatlerinde çıkan yangının askeri mühimmat deposuna sıçramasıyla yaşanan patlamaların zarar verdiği Acapulco Hotel’de kalan turistler neye uğradığını şaşırdı

banner87
“Cehennemi yaşadık”
banner90
banner99

“RESMEN ÖLÜMDEN DÖNDÜK”… Acapulco Hotel’de tatil yapan ve yaşanan patlama sonucunda zarar gören oteli terk eden turistler, “Sabaha karşı, resmen ölümden döndük. Çok üzgünüm. Neyse ki kimsenin canına bir zarar gelmedi” ifadelerini kullandı ve yaşadıkları dehşeti ifade etti.

“BİR DAHA GELMEM”… Olay esnasında çok ciddi bir korku yaşadığını ifade eden Nepal uyruklu bir turist, “Şu an oteli terk etmeye hazırlanıyorum. Buralara bir daha geleceğimi sanmıyorum” şeklinde konuştu ve üzücü olayın, ülke turizminin geleceğine yönelik olumsuz etkileri hakkında da ipucu verdi.

“HAYATIMIN EN KORKUNÇ GECESİ”… Bir otel çalışanı, “Bir anda korkunç bir sallantı yaşadık. Patlamaların hemen akabinde herkes kaçmaya başladı ve önce personel lojmanları sonra da otel boşaldı. 2-3 saat kadar süren patlamalar, 05.00 sularında sustu. Hayatımın en korkunç gecesiydi” diyerek, korku dolu saatlerde yaşanan ayrıntıları aktardı.

Ali ÇATAL

Acapulco Resort & Convention & SPA’da tatil yapan turistler, dünün ilk saatlerinde Girne’nin doğusundaki koruluk bir alanda çıkan yangının, Çatalköy-Arapköy bölgesinde bulunan ve askeri mühimmat muhafaza eden bir depoya ulaşması sonucu meydana getirdiği patlamanın ardından, gözle görülür çapta maddi hasarın meydana geldiği oteli terk etti.

“Peş peşe yaşanan patlamalar sonucunda oteldeki bütün camlar ve çerçeveler indi. Çok kötüydü. Adeta cehennemi yaşadık” ifadelerini kullanan ve otel müşterileriyle çalışanları, herhangi bir can kaybının yaşanmamasının da işin ‘güzel’ tarafı olduğunu söyleyerek, ‘kâbus gecesi’ni KIBRIS Gazetesi’ne anlattı…

Turistler ve personel ne dedi?

Havva Kurt: Buraya dördüncü kez geliyorum. Bu ülkeyi de insanları da oteli de çok seviyorum. Sabaha karşı, resmen ölümden döndük. Çok üzgünüm. Neyse ki kimsenin canına bir zarar gelmedi.

Tişminur Çoru: Söyleyecek hiçbir şey yok. Çok ama çok üzgünüm ve hâlâ inanılmaz korkuyorum. Umarım böyle bir şey bir daha hiçbir zaman yaşanmaz.

Furkan Karademir: Bir anda korkunç bir sallantı yaşadık. Patlamaların hemen akabinde herkes kaçmaya başladı ve önce personel lojmanları sonra da otel boşaldı. 2-3 saat kadar süren patlamalar, 05.00 sularında sustu. Hayatımın en korkunç gecesiydi.

Halil Büyükciğer: Otelde bir kaza yaşandığını ve büyük bir ihtimalle tüp patladığını sandım fakat patlamalar devam edince, yanıldığımı anladım. Askeriye kaynaklı bir durum olabileceği aklıma bile gelmedi.

Tanka Ram Gurung: Olay anında çok korktum. Şu an oteli terk etmeye hazırlanıyorum. Nepal’den kalkıp buralara bir daha geleceğimi sanmıyorum.

Asun Trem: Nepalliyim. Patlamalar esnasında yaşadığım şoku ve korkuyu üzerimden halen atamadım. Hayatım boyunca bu kadar çok korktuğumu hatırlamıyorum.

Müge Kösteper: Gerçekten çok kötüydü. Derin uykudayken, ki bu da sanırım 01.30 gibi bir vakte denk geliyor, patlama sesleriyle uyandım. Ne olduğunu anlamak için balkon camını açtığımdaysa, neredeyse kulak zarım patlayacaktı. Peş peşe yaşanan patlamalar sonucunda oteldeki bütün camlar ve çerçeveler indi. Adeta cehennemi yaşadık.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75