Çekler bulundu, zanlı teminata bağlandı

banner37

Kendisine bozdurması için emanet edilen 2 bin 500 dolar ve 10 bin TL değerindeki çekleri sirkat etmekle suçlanan zanlı C.A., teminatla serbest bırakıldı

Çekler bulundu, zanlı teminata bağlandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Kendisine bozdurması için emanet edilen 2 bin 500 dolar ve 10 bin TL değerindeki çekleri sirkat etmekle suçlanan zanlı C.A., teminatla serbest bırakıldı. Olayla ilgili tutuklanan N.E.’nin suçla bağı olmadığı belirlendi.

“Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı C.A., dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 08.04.2021 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne Adli Şube’ye gelen Lefkoşa’da sakin F.C.’nin vermiş olduğu bilgide 2021 yılı Ocak ayı içerisinde 2 bin 500 dolar tutarındaki 20.05.2021 tarihli ve 10 bin TL tutarındaki Adiller Tic. LTD., tarafından iş karşılığı olarak kendi adına yazılmış olan iki adet çek yaprağını C.A.’ya kırdırması amacı ile konu çeklerin arkalarını ciro edip verdiğini ancak herhangi bir ödeme alamadığını belirttiğini anımsattı.

Polis memuru Emrah Turgal, meseleyle ilgili olarak tahkikatın tamamlandığını ve çeklerin bulunduğunu belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakit teminat yatırması, 2 kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 2 haftada 1 gün polise ispatı vücutta bulunması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75