Çekler kayıp, aranan bir kişi daha var

banner37

Kendilerine bozdurmaları için emanet edilen 2 bin 500 dolar ve 10 bin TL değerindeki çekleri sirkat etmekle suçlanan zanlılar C.A ve N.E., tutuklandı

Çekler kayıp, aranan bir kişi daha var
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Kendilerine bozdurmaları için emanet edilen 2 bin 500 dolar ve 10 bin TL değerindeki çekleri sirkat etmekle suçlanan zanlılar C.A. ve N.E., tutuklandı.

“Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üç gün tutukluluk emri alındı.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 08.04.2021 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne Adli Şube’ye gelen Lefkoşa'da sakin F.C.’nin vermiş olduğu bilgide 2021 yılı Ocak ayı içerisinde 2 bin 500 dolar tutarındaki 20.05.2021 tarihli ve 10 bin TL tutarındaki Adiller Tic. LTD. tarafından iş karşılığı olarak kendi adına yazılmış olan iki adet çek yaprağını N.E. ve C.A’ya kırdırması amacı ile konu çeklerin arkalarını ciro edip verdiğini ancak herhangi bir ödeme alamadığını belirttiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Emrah Turgal, zanlıların mesele ile ilgili olarak 02.05.2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden teminedilen derdest emrigereği tutuklandığını kaydetti.
Turgal, mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını, meselede aranan bir şahıs, konu çekler ve
alınması gereken ifadeler ve temin edilmesi gereken banka dökümleri olduğunu belirtip, zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmalarına  emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75