Celal öğretmenin organları bağışlandı

banner37

banner87
Celal öğretmenin organları bağışlandı
banner90
banner99

Beyin kanaması geçiren ve haftalardır Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren 47 yaşındaki Celal Öztürk’ün dün beyin ölümü gerçekleşti.

Lefkoşa Türk Lisesi’nde öğretmen olarak görev alan ve haftalardır Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım servisinde tedavi altında olan Celal öğretmenin beyin ölümünün gerçekleşmesi başta ailesi olmak üzere herkesi büyük üzüntüye boğdu.

KIBRIS’a konuşan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Birtan, Celal Öztürk’ün beyin ölümünün gerçekleştiğini ve ailesinin organ naklini onayladığını belirtti.

 “Çok sevilen yüce bir öğretmen”

Celal Öztürk’ün beyin ölümün gerçekleştiği haberinin duyulmasının ardından, sevenleri, öğrencileri ve meslektaşları sosyal medya hesaplarından taziye mesajları paylaşarak üzüntülerini dile getirdi.

Celal Öztürk’ün görev yaptığı Lefkoşa Türk Lisesi’nin müdürü Mustafa Şevketoğlu’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Öğretmen arkadaşları ve onu tanıyan herkes tarafından çok sevilen, içinde barındırdığı meslek aşkı ve mesleğine olan saygısıyla öğrencilerine her zaman önderlik eden yüce bir öğretmen CELAL ÖZTÜRK hocamız, arkadaşımız, dostumuz artık yok. Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânın cennet olsun güzel insan can dostum. Nurlar içinde uyu” ifadelerine yer verdi.

  

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 21:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tazegul iskey
Tazegul iskey - 11 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekani cenet olsun

SIRADAKİ HABER

banner75