banner6

Çelebioğlu, adaylığa sıcak bakıyor

banner37

UBP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Albay Mehmet Çelebioğlu, kesin kararını tarih belirlendikten sonra verecek.

Çelebioğlu, adaylığa sıcak bakıyor
banner99

Ahmet VAMIK

Çelebioğlu, adaylığa sıcak bakıyor

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Çelebioğlu Özel Güvenlik Şirketi Direktörü, Emekli Albay Mehmet Çelebioğlu, milletvekili aday adaylığı konusunda henüz kesin karar vermediğini söyledi.

Adaylığa sıcak bakan Çelebioğlu, kesin karar vermek için seçim tarihinin kesinlik kazanmasını beklediğini açıkladı.
Erken genel seçim tarihi kesinleşmeden adaylık konusunda net bir karar vermek istemediğini söyleyen Ulusal Birlik Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çelebioğlu, aday olma konusuna sıcak baktığını da sözlerine ekledi.

Siyasete geri dönüş sinyali verdi

Ekonomi ve Turizm Eski Bakanı Avukat Enver Öztürk, siyasete geri dönüş sinyali verdi. CTP-ÖRP koalisyon hükümeti döneminde teknokrat bakan olarak görev alan Enver Öztürk, erken genel seçimde aday adayı olma düşüncesini değerlendirdiğini ifade etti.
“Aday adayı olmak için herhangi bir partiden teklif beklemeyi doğru bulmuyorum diyen Avukat Enver Öztürk, “eğer aday olmaya karar verirsem siyasi görüşlerime yakın olan partiye giderek aday adaylığı başvurusunda bulunurum” şeklinde konuştu.

Akacan: Elimi taşın altına koyuyorum

İşadamı Bulut Akacan, siyasete atılma kararı aldı. KIBRIS Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Erken genel seçimde milletvekili adayı olmak istediğini dile getiren işadamı Bulut Akacan, “hem Ulusal Birlik Partisi yönetimi hem de ailemle görüşüp 24 saat içerisinde kesin kararımı açıklayacağım. Henüz kontenjan adayımı yoksa aday adayımı olmak istediğime karar veremedim” dedi.

“Ben yıllardır UBP’ye yakın olsam da parti içerisinde bir görevde bulunmadım” diyen Akacan, “eğer aday adayı olarak üyelerin karşısına çıkarsam bu benim için de kendimi test etmemde büyük etken olabilir. Eğer bu sınavı geçersem seçimlerde de başarılı olabileceğime inancım artar fakat dediğim gibi parti içi organlarda yer almamış olmam bu konuda beni düşündürüyor” şeklinde konuştu.

Geçmişte, Faiz Mağdurları Derneği Başkanlığı ve televizyon programcılığı yaptığını hatırlatan Akacan, “ben hep insanlarla ve siyasetle iç içe oldum. Benim siyasete girişim yeni olmayacak. İşadamları genellikle halktan kopuk insanlar olur ama ben her zaman halkın arasında yer aldım” dedi.

İş dünyasının her zaman siyasileri dışarıdan eleştirdiklerini kaydeden Akacan, “ben iş dünyasından bir isim olarak elimi taşın altına koymaya karar verdim” diyerek iş dünyasından isimlere bu konuda öncü olmak istediğini vurguladı.

Ötüken: Mevcut düzende siyaset yapmayacağım

Erken genel seçimde milletvekili adayı olacağı söylentilerinin bilinçli bir şekilde ortaya atıldığını iddia eden Cumhurbaşkanlığı eski Özel Kalem Müdürü Göktürk Ötüken, “eğer adaylık düşüncem olsaydı, kısa bir süre önce içinde bulunduğum siyasi partiden istifa etmezdim ve orada siyaset yapmaya devam ederdim. Kulislerde benim aday olacağıma yönelik ortaya atılan iddialar tamamen benim Halkın Partisi’nden istifa etme nedenlerimi itibarsızlaştırmaya yöneliktir” şeklinde konuştu.

Mevcut hiçbir siyasi partide siyaset yapma düşüncesi olmadığını ve bundan sonraki yaşamını normal bir vatandaş olarak sürdürmeyi düşündüğünü söyleyen Ötüken, “Halkın Partisi içerisinde çok değerli isimler olsa da yönetim kadrosu olarak diğer partilerden hiçbir farkı olmadığını gördüm ve bu düzen içerisinde siyaset yapmak bana uygun olmadığı için artık evimde oturmaya karar verdim” dedi.

Özkıran, başvurusunu gerçekleştirdi

Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müdürü Ümit Özkıran, aday adaylığı başvurusunu yaptı. Yaklaşık 10 yıldır bürokrat olarak devletin farklı kademelerinde görev aldığını ve bu süre içerisinde devletin bürokratik işleyişi konusunda önemli bir deneyim kazandığını kaydeden Ümit Özkıran, “eğer bu seçimde bir şans verilirse toplum için çalışmaya devam etmek istiyorum” dedi.
Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müdürü görevini yürüten Ümit Özkıran, Ulusal Birlik Partisi İskele İlçesi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptığını KIBRIS Gazetesi’ne açıkladı.

Hasipoğlu, seçim tarihinin netleşmesini bekliyor

Milletvekili adaylığına sıcak bakmasına rağmen seçim tarihi netleşmeden bir karar vermek istemediğini belirten Oğuzhan Hasipoğlu’nun, Ulusal Birlik Partisi’nden Gazimağusa Milletvekili aday adayı olması bekleniyor.

KIBRIS Gazetesi’ne konuşan, Gazimağusa’nın tanınmış ve sevilen simalarından, müzakere heyeti eski üyesi Avukat Hasipoğlu, Ocak ayında gerçekleştirilmesi planlanan erken genel seçimde milletvekili aday adayı olma konusunu halen değerlendirdiğini ifade ederek ince eleyip sık dokuyan bir yaklaşım sergileyeceğinin sinyalini verdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104