Çeler: Kadınlar ekonomik açıdan güçlenmeli

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Türk Dünyası Kadın Platformu temsilcilerini kabul etti.

Çeler: Kadınlar ekonomik açıdan güçlenmeli
banner90
banner99

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Türk Dünyası Kadın Platformu Birliği (TÜRKAP) Kurucu Başkanı İlhame Novruzova ve birlik yöneticileri ile biraraya geldi.

Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Türk Dünyası Kadın Platformu Başkanı İlhama Novruzova ve Zaid Nahmatov, KKTC’nde bulunmaktan duyduklarını memnuniyeti dile getirdi.

banner134
Platformun çalışmaları ve faaliyetlerini Bakan Çeler ile paylaşan Novruzova, 5 Eylül’de İstanbul’da ‘Türk Dünyası Kadın Platformu’nu oluşturduklarını ve , platformda KKTC ve Azerbaycan’ın da olduğu Türk dünyasına ait altı ülkenin katılımcılarının yer aldığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile kadına yönelik şiddet, çocuk ve aile konularında işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade eden Novruzova, projeleri hakkında Çeler’e bilgi verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, Türki devletlerindeki kadınların işbirliği yapmasının ve görüş alışverişinde bulunmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Bakanlığının kadın, çocuk ve aile politikaları ile projeleri hakkında Platform temsilcilerine bilgi veren Çeler; kadınların ekonomik açıdan güçlenmesi, kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Lefkoşa Surlariçi, Maraş ve Karpaz gibi sosyal risklere açık bölgelerde yaşayan kadınların hem sosyal hem de ekonomik yönden desteklenmesi için TC Lefkoşa Büyükelçiliği ile görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Çeler, üç bölgeye kreş açmayı hedefledikleri belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75