Çeler ve Zaroğlu arasında 'uçak bileti' atışması

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ile Yeniden Doğuş Partisi Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu arasında “uçak bileti” tartışması yaşanıyor.

Çeler ve Zaroğlu arasında 'uçak bileti' atışması

Bertan Zaroğlu, geçtiğimiz günlerde Baf Havalimanı’nı kullanarak Ürdün’e tatile giden Zeki Çeler’e Sosyal Medya hesabından çağrıda bulundu. Zaroğlu, Çeler’e Rum propagandasına malzeme olmamasını ve tatilden dönüş biletini kendisini karşılamasını teklif etti.

Çeler ise Zaroğlu’nun teklifine Sosyal Medya hesabından şu ifadelerle yanıt verdi:

“Sayın Bertan Zaroğlu bizim dönüş biletimizi ödemeyi teklif etmiş. Biz kendisi gibi “Büyük Milliyetçilerin” yerine de gidip paşa paşa askerlik yaptık. O bize bir bilet alsa çok mu?”

Bertan Zaroğlu’nun kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

“Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sevgili Dostum Zeki Çeler'in Baf Havaalanı’ndan Ürdün'e tatile gitmesi siyasi eşitlik ve iki devlet esası üzerinde müzakere yaparken Rum tezlerine güç vermiş, canımızdan aziz bildiğimiz devletimizin itibarını zedelemiştir.

Rum basını ise bu olayı manşetlerden “Sahte devletin sözde Çalışma Bakanı Baf Havaalanı’ndan Ürdün’e uçtu” şeklinde vermiştir.

Sayın Bakan ise bu haklı eleştirilere karşı, KKTC'deki pahalı uçak biletlerini gerekçe göstermiş, “Sırf Bakan oldum diye daha pahalıya uçmam.'' diye savunma yapmıştır. 

KKTC'nin varlığını ve onurunu koruyup, geliştirme adına ant içerek göreve başlayan bir milletvekili olarak, bu yemine bağlı kalma ve gereklerini yerine getirme adına tüm iyi niyetimle Sayın bakan Zeki Çeler'e teklifimdir;

Ürdün tatilinden Dönüşte baf havaalanını kullanarak Rum propagandasına malzeme olmasın ve Ercan havaalanını kullansın tatilden dönüş biletini milletvekili maaşımla ben karşılayayım...

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER