Çeler'den eleştirilere yanıt!

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, dün gerçekleşen “iş kazası” ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak, üzgün olduğunu ama bezgin olmadığını ifade etti ve bu işin peşini bırakmayacağını kaydetti. Açıklama şöyle:

banner87
Çeler'den eleştirilere yanıt!
banner90
banner99

Maalesef dün yine bir emekçimiz inşaatta çalışırken düşerek hayatını kaybetti. Göreve geldiğimiz şubat ayından itibaren bu ikinci ölüm. İlki İskele bölgesinde faaliyette olan bir otelin havalandırma sistemini kontrol eden kişi diğeri de inşaatta çalışan genç bir emekçi. 

Şubat ayından beri denetimleri sıklaştırdık, gözle görülür bir düzelme olduğunun ancak yetersiz olduğunun farkındayız. Oluşan kriz masasında eğitimden tutun da cezai müeyyidenin çok ciddi cezalara çekilmesine, İSG uzmanlarının sorumluluk sahibi olmaları ve eğitimlerle denetimlerin takipçisi olmaları hususunda birçok maddeyi içeren bir düzenleme hazırlığı tamamlanmak üzere. Burada ayrıca özel sektörde sendikalaşma konusunda da ilk adım atacağımız sektörlerden biride inşaat sektörü olacaktır. 

banner134
Bugün yine bir canı ekmek parası kazanmaya çalışırken ebediyete uğurluyoruz. Bu yaşananlardan prim elde etmeye çalışanlar var, göreve geleli sanki de hiçbir şey yapmamışız, hiçbir çalışmamız olmamış gibi lanse etmeye çalışanlar var. Ancak bununla beslenebilirler diye onlara çok cevap verecek değilim. O beslendikleri düzende yarattıkları çıkmaz ve karmaşa sayesinde işimizi çok zorlaştırıp yavaşlattılar şimdi kollarını açtılar bu olaylar olsun da hemen eleştirelim diye. Son 2 yılda çalışma müfettişlerini denetimlere göndermeyen, gidenleri arayıp azarlayan zihniyete tek kelime etmeyenler, bugün baş eleştirici olmuşlar. 

Neyse ben sadece çok yakın zamanda yukarıda yazdığım önlemlerin hayata geçmiş olacağını göreceğinizi ve sessiz kalmadığımızı bilmeniz açısından bu paylaşımı yaptım.

Üzgünüm ama bezgin ya da bu işin peşini bırakmış değilim! Daha sert ve daha baskın bir şekilde bu konunun üzerine “ekibimle” birlikte gideceğimizden herkes emin olsun.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75