Cengiz Topel seçimlerden sonraya kaldı

banner37

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Cengiz Topel Hastanesi’nin genişletilmesi için projenin hazır olduğunu, ancak projeyi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan kaynağın henüz hazır olmadığını açıkladı.

Cengiz Topel seçimlerden sonraya kaldı
banner87

Ahmet KARAGÖZLÜ

Kıbrıs Maden Şirketi (CMC) tarafından 1929 yılında kurulan Cengiz Topel Hastanesi, Kıbrıs’ın ilk modern hastanesi olma özelliğini taşırken aradan geçen yıllar boyunca yeterli bakımı göremediğinden eski günlerinden eser kalmadı.

Cengiz Topel Hastanesi’nin bölge halkına daha iyi hizmet verebilmesi adına hastanenin yanına tamamlayıcı nitelikte acil servisten doğumhaneye, servislerden eczaneye kadar 4 bin 313 metre kare kapalı alandan oluşacak iki katlı ve 60 odalı servis bloğunun yapılması için hazırlanan proje için henüz ihaleye çıkılamadı.

Sağlık Bakanı Filiz Besim, Cengiz Topel Hastanesi’nin genişletilmesi için projenin hazır olduğunu, ancak projeye daha önce kaynak ayrılmadığı için yapımının bir süre gecikeceğini ifade etti.

Besim, söz konusu projenin maliyetini karşılamak için seçimlerden sonra kaynak arayışına başlayacaklarını belirterek ihtiyaç duyulan kaynağın bulunmasının ardından ise ihaleye çıkılacağını dile getirdi.

Daha önce Güzelyurt Hastanesi’nde de aynı sorunun yaşandığına dikkat çeken Besim, ikinci etabın bu yüzden geç başladığına vurgu yaptı.

Besim, “Güzelyurt Hastanesi ikinci etap projesinin bir kısmını kendi öz kaynaklarımızdan diğer kısmını da yardımlardan karşıladık. Aynı şeyi Cengiz Topel Hastanesi’ni genişletme projesinde de yapacağız. Ancak önümüzde seçim olduğundan dolayı şu an kaynak bulmamız mümkün değil. Bu nedenle hastane için gerekli kaynağı seçimlerden sonra bulacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER