Cengiz Topel’in anıtına yeni uçak

banner37

Cengiz Topel’in anıtına yeni uçak
banner90

Kıbrıs Türk mücadele tarihinde önemli bir yeri olan ve 55 yıl önce, 8 Ağustos 1964 tarihinde, uçağı düşürülen fakat paraşütle atlamayı başarmasına rağmen Rumlardan işkence görerek öldürülen şehit yüzbaşı Cengiz Topel’in anıtı yeniden düzenlendi.

banner9
Cengiz Topel’in anısına yakışır şekilde düzenlenen yeni alana yerleştirilmek üzere monte çalışması yapılan uçak, Cengiz Topel’in 1964’te düşürülen F-100 model uçağa benzetildi.

Gemikonağı-Lefke bölgesinde, şehit yüzbaşı Cengiz Topel Anıtı’nın içine büst de yapıldı. Büst yapımının ardından uçak monte çalışmaları başladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 20:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Tandöveroğlu.
Hüseyin Tandöveroğlu. - 6 ay Önce

ŞHT YÜZBAŞI CENGİZ TOPELİN ANISINI YAŞATMAK İÇİN GÜZEL BİR KARAR.ANCAK ÇEVRENİN TEMİZ VE BAKIMLI TUTULMASI ÇOK ÖNEMLİ. BİR ÇOK KEZ GEREK AİLEVİ GEREKSE MİSAFİRLERİ BU MEKANA GÖTÜRDÜĞÜMÜZ ZAMAN.ETRAFIN BAKIMSIZ OLDUĞUNU AYRICA İÇKİ ŞİŞELERİNİN VARLIĞIN GÖRÜYORUZ.. EĞER BİR TETBİR ALINMIYACAKSA ŞEHİT PILOTUN KİŞİLİĞİNE SAYGISIZLIK BİR YANA BÖLGE YETKİLİLERİDE GEREKLİ TETBİRLERİ ALMADIKLARI İÇİN MEKANIN ZIYARETIÇİLERİ TARAFINDAN KÖTÜLENMİŞ OLACAKLAR.UMARIM BU DEDİKLERİMİZ YAPILMIŞ OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108