Cep telefonu kayıtları henüz incelenmedi

banner37

Lapta Polis Karakolu’nda görevli bir polisin fotoğrafını izinsiz olarak kendi telefonuna indirerek, sosyal medya hesabından başkasına müstehcen bir yazıyla gönderen E.A., teminata bağlandı

Cep telefonu kayıtları henüz incelenmedi

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan bir polisin fotoğrafını izinsiz olarak kendi telefonuna indirerek kişisel sosyal medya hesabından A.T. isimli kişiye müstehcen bir yazıyla yolladığı gerekçesiyle tutuklanan zanlı E.A.’nın bahse konu soruşturmaya etki edebileceği kısmı tamamlandı. Zanlı, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Özel Hayatın Gizliliğine Müdahale” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.A, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Irgat’ı tanık olarak dinletti.

Zanlının kullanımında bulunan cep telefonunu emare olarak aldıklarını, ancak söz konusu telefonun data incelemesine henüz başlanmadığını belirten Irgat, meseleyle ilgili zanlının etki edebileceği kısmın tamamlandığını, bu yüzden zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu da, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, haftada bir kez en yakın polis karakolunda ispat-ı vücutta bulunmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin imza edeceği 15 bin TL’lik kefalet senedi ile 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına karşılık ileride yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Mesutoğlu, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi durumunda 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderileceğini belirtti.

 

Ercan’da yakalandı

Mahkemede olayla ilgili olguları yeniden aktaran Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Irgat, 20 Mayıs 2018 tarihinde Lapta’da sakin A.T. isimli adamın karakola giderek yaklaşık altı aydır ikametgâhının yardımcı evinde kalan erkek bahçıvanı E.A.’dan rahatsız olduğunu, bu nedenle de kendisini evinden çıkardığını, ancak daha sonra zanlı E.A.’nın sosyal medya hesaplarından sürekli olarak A.T.’yi rahatsız etmesinden dolayı da polise gittiğini anımsattı.

A.T.’nin zanlı aleyhinde hiçbir şikayetinin olmadığını belirten Irgat, A.T.’nin polisten sadece E.A.’yı uyarmalarını istediğini belirtti.

Aralarında geçen meseleyle ilgili Lapta Polis Karakolu’nda görevli bir polisin zanlıyı ikaz etmek için karakolun telefonundan arayıp karakola davet ettiğini ifade etti.

Ancak zanlı E.A.’nın karakola gelmeyerek karakol telefonlarına da cevap vermediğini belirten Irgat, daha sonra Lapta Polis Karakolu’nda görevli bahse konu polisin kendi şahsi kullanımındaki cep telefonunun WhatsApp isimli programı ile zanlıyı aradığını söyledi.

Irgat, zanlının daha sonra Lapta’da görevli olan polisin fotoğrafını kendi telefonuna izinsiz olarak indirdiğini ve sosyal medya hesabından A.T. isimli kişiye yollayarak bir de müstehcen mesaj attığını söyledi.

Bunun üzerine A.T. isimli kişinin karakola gelerek zanlı tarafından telefonuna gönderilen fotoğraf ile mesajı söz konusu polise gösterdiğini belirten Irgat, bahse konu polisin de bu durumdan rahatsız olduğundan zanlı E.A. aleyhinde şikayetçi olduğunu kaydetti.

Irgat, zanlı E.A. hakkında mahkemeden derdest emri alındığını, ancak zanlının 21 Mayıs 2018 tarihinde yurt dışına çıkmasından dolayı 4 Ağustos’ta Ercan Havalimanı’ndan ülkemize giriş yaptığı sırada tutukladıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER