Ceplerinden uyuşturucu çıktı

banner37

Gazimağusa’daki bir yurt odasına baskın düzenleyen polis, iki genci tutukladı

banner87
Ceplerinden uyuşturucu çıktı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da tasarruflarındaki uyuşturucu maddeyle yakalanan yabancı uyruklu S.A.A.M.(E-17) ve  M.O.N.M.(E-19) isimli 2 genç, mahkemeye çıkartılarak aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 27 Şubat’ta, S.A.A.M.’ın kaldığı yurt odasında arama yaptıklarını, o sırada zanlı M.O.N.M.’nin de odada bulunduğunu belirttikten sonra her iki zanlı üzerinde de  arama yaptığını anlattı.

   Tanık polis, arama sonucu S.A.A.M.’ın giydiği kotun cebinde 100 mlg. ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, M.O.N.M.’nin montunun cebinde ve sırt çantasında 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 2 adet plastik öğütücü  bulunarak emare aldığını söyledi.

   Zanlıların herhangi bir izahatta bulunmadığını dile getiren tanık polis, zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasının çok yeni olduğunu ifade ettikten sonra, mahkemeden emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılanları incelenmesi için laboratuara göndereceğini kaydetti ve mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlılar aleyhine süre istedi.

   Tanık polis konu maddelerin nereden ve nasıl temin edildiğini de araştıracağını kaydetti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğuna dair bulgu yaptıktan sonra, yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75