banner6

Çerçeve anlaşması yakın

banner37

İsviçre'nin Crans-Montana kasabasında devam eden Kıbrıs müzakerelerinde hareketli dakikalar yaşanıyor. KIBRIS Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre, bir çerçeve anlaşması imzalanmasının söz konusu olduğu bildirildi.

Çerçeve anlaşması yakın
banner150 banner151 banner143

Kıbrıs müzakerelerindeki kritik günün ikinci toplantısı başladı. KIBRIS'ın Cumhurbaşkanlığı'na yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre, çerçeve anlaşmasına yaklaşıldı. Çerçeve anlaşmasının bu akşamki toplantının ardından kesinleşeceği de bildirildi.

Akıncı: İşin gecesi başlıyor

Öte yandan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, çalışma yemeği için konakladığı otelden ayrılırken basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunarak, "gün yoğun olacak dedik. Şimdi bu işin gecesi başlıyor. O da uzun olacak. Bekleyip göreceğiz. Rum tarafının önerisi ile ilgili dün yaptığım açıklama geçerlidir. Nokta koyana kadar bu süreç devam edecek" dedi.

Anastasiadis: Anlaşma hazır iddiaları doğru değil

Kıbrıslı Rum lider Anastasiadis ise, zorlu sürecin ve çabalarının devam ettiğini bildirerek, basına sızan "anlaşma hazır" iddialarının doğru olmadığını kaydetti. Anastasiadis, "nereye kadar gidebileceğimi ve sınırlarımı biliyorum" diyerek, konferanstan çıkacak olumlu veya olumsuz her sonucu halkıyla paylaşacağını da kaydetti.

Kocas: Süreci üç kez kurtardık

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocas ise yaptığı açıklamada, çok zor ve çetin geçen bir müzakere sürecinin yaşandığını belirterek, kendilerinin ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını, süreci tam üç kez kurtardıklarını kaydetti.

Bu arada Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çalışma yemeği öncesinde basına açıklama yapmadı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 21:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110