banner6

Çevre düşmanlarına karşı kamera sistemi kuruldu

banner37

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, sanayi bölgelerinin kronikleşmiş sorunu çevre kirliliğine karşı temizlik seferberliği başlatırken, LTB de temizlenen yerlerin tekrar kirletilmemesi için önemli bir adım attı

Çevre düşmanlarına karşı kamera sistemi kuruldu
banner99

Ahmet UÇAR
ÇÖP DÖKENLER KAMERAYA YAKALANACAK… Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, sanayi bölgelerinin sahipsiz olduğunu, belediyelerin sadece evsel atıkları topladığını belirterek ülke genelindeki sanayi bölgelerinde temizlik operasyonu başlattıklarını söyledi. Kamacıoğlu, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi yakınındaki alanı yeniden temizlediklerini kaydederek Lefkoşa Türk Belediyesi’nin de bölgeye kamera sistemi kurduğunu, böylece bölgeye çöp dökenlerin tespit edileceğini vurguladı.

Sanayi bölgelerindeki çevre kirliliği kronikleşmiş bir sorun olarak varlığını sürdürürken, Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından sanayi bölgelerinde kapsamlı bir temizlik çalışması başlatıldı.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın Facebook hesabı üzerinden yaptığı fotoğraflı açıklamaya göre 20 Eylül’de Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan temizlik çalışmaları sonucunda toplamda 60 kamyonluk pislik toplandı.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, KIBRIS’a yaptığı açıklamada sanayi bölgesine yönelik geniş çapta bir temizlik çalışması başlattıklarını belirterek, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin de temizlenen yerlerin tekrar kirletilmemesi için kamera sistemleri kurduğunu ifade etti.

Her işletmenin önüne çöp konteynırı koyulacak

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu, sanayi bölgelerinde geniş çapta temizlik operasyonu başlattıklarını belirterek, bu temizlik çalışmalarında kullanılmak üzere araç ve ekipman temin edilmeye başlandığını kaydetti.

banner134

Kamacıoğlu, sanayi bölgelerinin sahipsiz olduğunu, belediyelerin yalnızca evsel atıkları topladığını anımsatarak, Sanayi Odası’na üye olmayan işletmelerin bulunması nedeniyle de sanayi bölgelerinde büyük bir çevre kirliliğini yaşandığını ve şimdiye kadar bunun önüne geçilemediğini dile getirdi.

Temizlik çalışmaları kapsamında bölgelere telleme yapılması için ihaleye çıkıldığını ve ihalenin 20 Ekim’de tamamlanacağını söyleyen Kamacıoğlu, ayrıca Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nin korunmasına yönelik olarak Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından da kamera sistemi kurulduğunu, böylece bölgeye çöplerini dökerek kirletenlerin bu şekilde tespit edileceğini açıkladı.

Kamacıoğlu, önceliklerinin sanayi bölgelerindeki çöplerin temizlenmesi ve bölgenin korunması olduğuna işaret ederek, her işletmenin önüne çöp konteynırı konulacağını bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104