banner6

Çevre düşmanlarının önüne geçilemiyor

banner37

Yenierenköy’ün girişindeki anayolun 100-150 metre içerisindeki alan, sorumsuz kişilerce çöplüğe çevrildi

Çevre düşmanlarının önüne geçilemiyor
banner150

banner150

banner99

SORUMSUZLUĞUN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR…

Çevreyi ve doğayı umursamayan sorumsuz bazı kişiler, kendi ev ve iş yerlerindeki atıklardan kurtulmak için yasal prosedürü izlemek yerine, doğayı ve çevreyi katletmeye devam ediyor. Kimliği meçhul kişiler tarafından, Yenierenköy’ün güney kısmındaki alana mobilya, ayakkabı, cam, plastik ve naylondan yapılmış birçok eski eşya atılarak, doğa ve çevre adeta katledildi.


Ayşe BULUT

   Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Yenierenköy girişindeki anayolun güney kısmındaki bir alan sorumsuz kişilerce çöplüğe dönüştürüldü.


   Anayolun 100-150 metre kadar güney kısmındaki alana kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, doğada yıllarca çözülemeyecek plastik, naylon, cam gibi materyallerden oluşan eski eşyalar atıldı.


Çevreyi ve doğayı umursamayan sorumsuz bazı kişiler, kendi ev ve iş yerlerindeki atıklardan kurtulmak için yasal prosedürü izlemek yerine, doğayı ve çevreyi katletmeyi tercih etti ve Yenierenköy’deki araziyi çöplüğe çevirdi.


 Sorumsuz kişiler tarafından alana çok sayıda plastik bidon, eski koltuk, eski ayakkabı, plastik kasa, pet ve cam şişe ile birlikte doğada yıllarca çözülmesi mümkün olmayan plastik ve naylondan yapılmış daha birçok eşya atılmış olduğu gözlemlendi.


 Bölgede yaratılan çevre kirliliğine tepki gösteren vatandaşlar, herkese çağrı yaparak doğayı katleden kişi ya da kişileri gören veya bilenlerin durumu derhal belediye, polis ve Çevre Dairesi’ne bildirmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104