“Çevremizin canı çıkmak üzere"

banner37

banner87
“Çevremizin canı çıkmak üzere"
banner90
banner99

CTP Milletvekili Erkut Şahali, hükümetin vizyonunu, söylemleri ve rakamlara bakarak değerlendirdiklerini ifade ederek, bütçeye baktıklarında 2020 yılının “ıskalandığını”, gelişmeyi sağlayacak bir vizyonu hayata geçirebilecek bütçenin yaratılamayacağına inandığını söyledi.

Şahali, bütçeye yönelik eleştirilerde bulunarak, söylemde ortaya ciddi bir yapısal dönüşüm konduğunu, ancak rakamlara bakıldığında bunun hedeflere ulaşmakta mümkün olmayacağını kaydetti.

“Söylemlerinize sevindik, gördüklerimize üzüldük” diyen Şahali, ülke turizmini geliştirecek hedeflerin hayata geçirilmesinin sözde kalmaması gerektiğini, turizmin ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığını, bu yüzden turizmin geliştirilmesi ve tüm sektörlerin içine dahil edilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Şahali, ülkede turizmin gelişmesi, sefer sayılarının artırılması, turist sayısının artırılması hedeflerinin güzel olduğunu ancak bunun yanında yeni havalimanının tamamlanması, karayolları ağının geliştirilmesi, yatak kapasitesinin artırılması, altyapının geliştirilmesi, yerel işgücü ve yerel ürünlerin turizme katkı yapacak şekilde geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

“Çevremizin canı çıkmak üzere” diyen Şahali, bu konuda gerekli düzenleme ve denetimin şart olduğunu, bunun için de bütçeye ihtiyaç olduğunu ifade etti, bütçede gördükleriyle hedeflerin olmayacağını şimdiden söyleyebileceğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75