'Çevreni Koru- Gezegenini Kurtar' projesi çalışmalarına başlandı

banner37

'Çevreni Koru- Gezegenini Kurtar' projesi çalışmalarına başlandı
banner90
banner99

Kuzey Kıbrıs Inner Wheel Kulüpleri başkanları olarak, Kulüplerimiz adına Turizm ve Çevre Bakanı Sn. Kutlu Evren’le “Çevreni Koru- Gezegenini Kurtar” adlı ortak projemizle ilgili bir görüşme gerçekleştirdik.
Tüm Kuzey Kıbrıs Inner Wheel kulüpleri olarak birlikte yürüttüğümüz çevre projesinin ilk adımında; Eğitim ve Kültür Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu ile yapılan görüşme sonucunda Lefkoşa Atatürk ve Mustafa Çağatay İlkokullarında pilot olarak çalışmalara başlanması ve zamanla genişletilmesi konusunda hemfikir olunmuştur.
Çocuklardan başlayarak çevre bilincinin oluşturulması ve çevre kirliliğinin getireceği felaketleri, verilecek uygulamalı eğitimlerle anlatmak amacıyla başlattığımız çalışmalar kapsamında, Turizm ve Çevre Bakanı Sn. Kutlu Evren’le bugün bir görüşme geçekleştirdik.

banner134
Görüşmede Sn. Bakanımız; Kulüplerimizin duyarlılığının memnuniyet verici olduğunu, bakanlık tarafından yapılan projelerin de halka yayılabilmesi ve sürdürülebilir olabilmesi için Sivil Toplum Örgütlerinin baskısına ve desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.


Görüşme sonucunda, Turizm ve Çevre Bakanlığının 5 yıl önce anaokulları ve ilkokullarda çevre eğitimi konusunda hazırladığı kitapların kullanılabilme olasılığı konuşuldu ayrıca; pilot bölgelerde yapılacak olan çöp ayrıştırma ve toplama konularında ve proje süresince destek olunacağı belirtildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75