banner6

Çevreyi böyle mi koruyacağız

banner37

Güzelyurt- Kalkanlı anayolu üzerinde Cypfruvex’e ait tesisten çıkan atıklar borularla bölgedeki boş araziye tahliye ediliyor. 2012’den beridir devam eden bu çevre felaketi her geçen gün daha da büyüyor

Çevreyi böyle mi koruyacağız
banner150

banner150

banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt-Kalkanlı anayolu üzerinde bulunan Cypfruvex’e ait tesisten çıkan atıklar borularla bölgedeki boş araziye akıtılıyor.

Yıllardır devam eden sorun, bir türlü çözümlenemedi.
Cypruvex tesislerinden çıkan konsantre atıkları doğayı kirletmeye devam ederken, bir devlet kurumunun çevreyi bu şekilde katletmesi tepkileri daha da artırıyor.
Tesisten çıkan atıkların bölgede yarattığı çevre kirliliği konusunu KIBRIS, defalarca gündeme getirdi. Sorunun çözüleceği açıklamalarına karşın hiçbir şey yapılmadı.

Yıllardır Çevre Dairesi tarafından uyarılan ve cezai işlem uygulanan Cypruvex fabrikası, arıtma konusunda herhangi bir adım atmadığından bölgedeki çevre felaketi giderek daha da büyüyor.

Terzioğlu: Kimi kime şikayet edelim

Yuvacık Muhtarı Emirzade Terzioğlu, köy halkının yaşanan çevre felaketinden büyük rahatsızlık duyduğunu vurguladı.

  “Devlet bunu yaparsa biz ne yapalım? Kimi kime şikayet edelim!” diyen Terzioğlu, köyde pis kokudan durulmadığını, sinek popülasyonunun da arttığını söyledi.

Terzioğlu, tesisten çıkan atık suyun, Yuvacık Mezarlığı yakınlarına ulaşmaya başladığını ifade ederek çevre felaketinin hem doğal yaşama hem de insanlara büyük zarar verdiğini belirtti.

Güren TİLKİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104