banner6

Cezaevi kararı şok etti

banner37

Cezaevi kararı şok etti
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’nın Köşklüçiftlik bölgesinde geçtiğimiz hafta gündüz saatlerinde 71 yaşındaki kadına tecavüz etmeye çalıştığı ve aynı tarihte bir eve girip hırsızlık yapmakla suçlanan 24 yaşındaki Chidera Emmanuel Emmanuel yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Zanlı Emmanuel, cezaevi kararını duyunca şok yaşadı.

   “Cinsel tecavüze teşebbüs etmek”, “Ev açma”, “Mülke tecavüz” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, 16.06.2022 tarihinde saat 11.30’da Köşklüçiftlik’te isimsiz apartmanın üçüncü katındaki ikametgahın açık olan ana giriş kapısından içeriye giriş yapan Chidera Emmanuel Emmanuel’in ikametgahta bulunan 71 yaşındaki kadını görmesine müteakip ana giriş kapısını içeriden kilitlediğini, üzerindeki kıyafetlerini çıkarıp çırılçıplak kaldıktan sonra müştekiye hitaben “Are you ready?” sözlerini söyleyip, boğazından sıkarak, sırtüstü yatırdıktan sonra üzerine çıkıp arzusu hilafına cinsel tecavüzde bulunmak istediği bir sırada kadının kendi çabası ile yerden kalkmayı başarıp, kendini ikametgahın dışına atarak yardım istediğini anımsattı.

   Polis memuru Ali Gencer, ikametgahın camlı ama kapalı olan sürgülü kapısını açıp, balkon kısmından atlayıp, olay yerinden kaçan zanlının polis ekipleri tarafından yapılan geniş çaplı araştırma neticesinde olay yerinin bir arka sokağında saklanmış olduğu ikametgahta tespit edilerek makul güç kullanılarak tutuklandığını yineledi.

   Meselenin ciddiyetine vurgu yapan ayrıca zanlının sirkat suçuyla bağı olduğunun belirlendiğini söyleyen Gencer, 2021 yılından beri yasal statüsü olmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, suçun ciddiyet ve vahametine vurgu yapıp, zanlının üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104