banner6

Cezaevinde pozitif sayısı 80’e yükseldi

banner37

Merkezi Cezaevi’nde 30 kişinin daha Covid-19 test sonucu pozitif çıktı

Cezaevinde pozitif sayısı 80’e yükseldi
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Ülkemizde yıllardır kapasitesinin kat ve kat üzerinde hizmet veren Merkezi Cezaevi’nde patlak veren Koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor.

Daha önce Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan 50 mahkûm ve hükümsüz tutuklunun tedbir amaçlı olarak cuma günü Yeni Cezaevi Kompleksi’ne gönderilmesinin ardından dün itibariyle cezaevinde kalan 30 hükümlü ve tutuklunun daha test sonuçlarının pozitif çıktığı bildirildi.

Yeni vakalarla birlikte cezaevinde Koronavirüs’e yakalananların sayısı da 80’e yükselmiş oldu.

Covid-19 test sonucu pozitif çıkan 30 hükümlü ve hükümsüz tutuklu dün sabah önce Pandemi Hastanesi’nde muayeneden geçirildi, ardından Yeni Merkezi Cezaevi’ne nakledildi.

banner134

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, Merkezi Cezaevi’nde vaka sayısının dün itibarıyla 80’e çıktığını söyleyerek, pozitif vaka sayısının daha da artmasını beklediklerini kaydetti.

Hatırlanacağı üzere cumartesi günü KIBRIS’a açıklama yapan Bengihan, mahkûmların Yeni Cezaevi Kompleksi’nde çocuklar için ayrılan özel bir koşuğa yerleştirildiğini söylemiş, Yeni Cezaevi Kompleksi’nin şartnameye uygun teslim alınmadığını ve mahkûmların elde olmayan nedenlerle oraya gönderildiğini kaydetmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104