banner6

'Cezaevindeki hükümlü ve tutukluları topluma kazandırma hedefindeyiz'

banner37

Bağımlılıkla ilgili hizmet içi eğitime katılan Merkezi Cezaevi personeline sertifikaları törenle verildi.

'Cezaevindeki hükümlü ve tutukluları topluma kazandırma hedefindeyiz'
banner99

İçişleri Bakanlığı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde 24 Nisan-26 Mayıs tarihleri arasında  “Bağımlılık Farkındalık” eğitimi alan personel için Merkezi Cezaevi’nde sertifika töreni düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, törene, İçişleri Bakanlığı Bakanlık Müdürü Hüseyin Amcaoğlu, Özel Kalem Müdürü Muslu Akgüney, Merkezi Cezaevi Müdürü Derviş Çebiç, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, eğitimciler ve personel katıldı.

Amcaoğlu: Son bir yılda cezaeviyle ilgili yasa, tüzük, projeler konusunda birçok çalışma yapıldı

İçişleri Bakanlığı Bakanlık Müdürü Hüseyin Amcaoğlu, son bir yılda cezaevinde yasa, tüzük, projeler konusunda birçok çalışma yapıldığını söyledi.

Uyuşturucunun çağın en büyük sorunu olduğunu kaydeden Amcaoğlu, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile yapılan işbirliğine değindi, farkındalık eğitimlerinin sevindirici olduğunu vurguladı.

Bu projenin hizmet içi eğitimle sınırlı kalmayacağını, mahkumları ve mahkum ailelerini de kapsayacağını dile getiren Amcaoğlu, sertifika almaya hak kazanan personeli tebrik etti.

Karaokçu: Cezaevindeki hükümlü ve tutukluları topluma kazandırma hedefindeyiz

Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucu sorununu aşmanın en önemli ayağını eğitimin oluşturduğunu kaydetti.

banner134

Cezaevindeki hükümlü ve tutukluları topluma kazandırma hedefinde olduklarına vurgulayan Karaokçu, projelerin bu çerçevede ilerlediğini söyledi.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in göreve geldiği günden beri projeler konusunda Komisyona destek verdiğini de ifade eden Hasan Karaokçu, Bakan Evren’e teşekkür etti.

Karaokçu, projenin oluşmasına katkı koyan cezaevi ve bakanlık yönetimine de teşekkürlerini iletti. 

Çebiç: Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na teşekkür ediyoruz

Cezaevi Müdürü Derviş Çebiç, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na teşekkür ederek sertifika alan personeli kutladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 13:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104