banner6

Cezaevindeki pozitif vaka sayısı 7’ye indi

banner37

Cezaevindeki pozitif  vaka sayısı 7’ye indi
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Merkezi Cezaevi’nde ekim ayında başlayıp üç ay süren ve ‘ceza infaz’ sistemini resmen kilitleyen ve geçtiğimiz hafta yeniden patlak veren “Koronavirüs” salgının önüne geçildiği öğrenildi.

   Cezaevinde geçtiğimiz hafta 21’e ulaşan Covid-19 pozitif vakaların sayısı dün itibarıyla 7’ye düştü.

   Ekim, kasım ve aralık aylarında cezaevinde patlak veren ve mahkemeler ile savcılıkta dava dosyalarının yığılmasına, polis hücrelerinin ise tıka basa tutuklu dolmasına neden olan Covid-19 salgını, geçtiğimiz hafta yeniden baş göstermiş ve 21 tutuklunun testi pozitif çıkmıştı.

   KIBRIS’ın elde ettiği bilgilere göre, dün itibarıyla 570 hükümlü ve hükümsüz tutuklunun bulunduğu Merkezi Cezaevi’nde vaka sayısı 7’ye düştü.

   Merkezi Cezaevi’nde Koronavirüs testlerinin rutin olarak yapıldığı, pozitif olan tutukluların izole edildiği ve genel olarak sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

   Cezaevinde geçtiğimiz yıl ekim, kasım ve aralık aylarında Covid-19 salgını patlak vermiş ve ‘ceza infaz’ sistemini kilitlemiş, ceza davaları yığılmıştı, cezaevine yeni tutuklu ve hükümlü kabul edilemediği için de polis hücreleri tıka basa dolmuştu.

   Salgının önüne geçilmesiyle üç ay boyunca davalarına gelemeyen hükümsüz tutukluların davaları yeniden görüşülmeye başlamış, cezaevine tutuklu ve hükümlü kabulleri de normale dönmüştü

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110