banner6

Cezaevinden 6 ay önce çıktı, yine uyuşturucu ile yakalandı

banner37

Cezaevinden 6 ay önce çıktı, yine uyuşturucu ile yakalandı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yapan ve iç çamaşırının arasında 66 gram metamfetamine türü uyuşturucu madde bulunan Z.B.E.’nin, yine uyuşturucu suçundan hapis yattığı ve 6 ay önce cezaevinden tahliye olduğu ortaya çıktı.

   Z.B.E., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçtan yargılanmak üzere diğer şartların yanında 10 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren İbrahim Atabek, 14.06.2022 tarihinde saat 16.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen Gazimağusa’da sakin zanlı Z.B.E.’nin üzerinde ve eşyalarında yapılan kontrolde zanlının iç çamaşırı içerisine apış arasına gizlenmiş iki ayrı paket halinde 66 gram ağırlığında methamfetamine türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Atabek, uyuşturucu suçundan 6 ay önce cezaevinden tahliye olan KKTC vatandaşı zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 150 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104