Cezaevinden yeni çıktım, daha ben bile bonzai içmedim

banner37

Uyuşturucu suçundan sabıkalı olan Ersan Tarım, cezaevinden çıktıktan hemen sonra yine uyuşturucu vermek suçundan tutuklandı. Tarım’ın mahkemedeki ifadesi ise herkesi şaşırttı

Cezaevinden yeni çıktım,  daha ben bile bonzai içmedim

Emine UYSAL ÇALUDA

Uyuşturucu suçundan sabıkalı olan, hatta evinde uyuşturucu kullanan 28 yaşındaki bir gencin de hayatını kaybettiği Ersan Tarım, cezaevinden çıktıktan hemen sonra yine uyuşturucu vermek suçundan tutuklandı.

Mahkemeye çıkarılan Tarım, “Cezaevinden 19’unda çıktım. Daha ben bonzai içmedim” dedi. Polis, Gönyeli’de iki gram uyuşturucu madde ile yakaladığı C.C’nin, konu maddeyi zanlı Ersan Tarım’dan aldığını belirlediğini ileri sürdü.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan C.C. ve Ersan Tarım, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 8 Ağustos’ta saat 13.30’da Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibinin Gönyeli’de zanlı C.C’nin tasarrufunda iki gram sentetic cannabionid ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bularak emare aldıklarını belirtti.

Ersan Tarım’dan aldığını itiraf etti

Polis memuru Halil Dümenci, zanlı C.C’nin konu maddeyi Alayköy’de sakin Ersan Tarım’dan 5 gram olarak aldığını ve bir kısmını da içtiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Zanlının gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yanı sıra, kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna vurgu yapan Dümenci, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER