Cezaevine geri döndü

banner37

Kız arkadaşını darp etmekten cezasını çekip hapisten çıktıktan 12 gün sonra aynı suçu yine işlediği suçlamasıyla tutuklanan E.B., iftiraya uğradığını iddia etti

Cezaevine geri döndü
banner99

Ahmet UÇAR

SABIKALARINI KABUL ETTİ… Benzer suçlardan 4 sabıkası bulunan ve son olarak kız arkadaşını darp etmekten mahkum olduğu hapis cezasını çekip, tahliye olduktan 12 gün sonra kız arkadaşını yine darp ettiği suçlamasıyla tutuklanan E.B., çıkarıldığı mahkemede sabıkalarını kabul ederek, bu kez iftiraya uğradığı iddiasında bulundu. Zanlının aynı suçu tekrarlama ihtimalini göz önünde bulunduran mahkeme, cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Kız arkadaşını darp etmekten mahkum olduğu hapis cezasını çekip, cezaevinden tahliye olduktan 12 gün sonra yine kız arkadaşını darp ettiği suçlamasıyla tutuklanan E.B., isimli zanlı, iftiraya uğradığını iddia etti. Benzer suçlardan oluşan 4 sabıkasını kabul eden ancak bu kez kendisine iftira atıldığını savunan E.B., aynı suçu tekrarlama ihtimali göz önünde bulundurularak yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ayça Soykara, zanlı E.B.’nin “Darp” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Soykara, 23 Şubat 2021 tarihinde, saat 18.30 raddelerinde Lefkoşa’ya bağlı Cihangir’deki ikametgâhlarında zanlı ile kız arkadaşı arasında, kız arkadaşının yüzünün asık olduğu gerekçesiyle sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının daha sonra kız arkadaşının boğazını sıkıp ittirmek suretiyle darp ettiğini kaydetti.

Olayın polisin bilgisine 24 Şubat 2021 tarihinde geldiğini dile getiren Soykara, zanlının mahkeme emriyle aynı gün tutuklandığını ifade etti.

banner134
Müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiğini kaydeden Soykara, müştekinin boynunda kızarıklık tespit edildiğini belirtti.

Zanlının benzer 4 suçtan sabıkasının bulunduğuna dikkat çeken Soykara, zanlının aynı kişiye karşı 2020 yılında işlediği suçtan dolayı mahkum edildiğini ve 11 Şubat 2021 tarihinde tahliye edilmesinin ardından 23 Şubat’ta yine aynı suçu aynı kişiye yönelik işlediğini vurguladı.

Soykara, serbest kalması halinde aynı suçu tekrar işleme ihtimalinin yüksek olması nedeniyle zanlının davaları görüşülünceye dek 20 günü geçmeyecek bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak yargılandığı suçları işlediğini ancak bu olayda iftiraya uğradığını beyan etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar 20 günü geçmeyecek bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75