Cezaevine gönderildiler

banner37

KKTC'ye kanunsuz yollardan giriş yapıp, uyuşturucu maddeyle yurt odasında yakalanan Güney Kıbrıs vatandaşı A.G. (E-24) ve kız arkadaşı R.A.G. aleyhine yürütülen soruşturma bitti

Cezaevine gönderildiler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
YARGIYI TUTUKLU BEKLEYECEKLER… Kaldıkları yurdun balkonunda 3 gram 580 miligram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalanan ve 6 gündür poliste tutuklu bulunan A.G. ve R.A.G., dün, izinsiz ikamet ve kanunsuz uyuşturucu madde suçlarından, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, bir ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Gazimağusa'da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu maddeyle yurt odasında yakaladığı KKTC'ye kanunsuz yollardan giriş yapan Güney Kıbrıs vatandaşı A.G. (E-24) ve kız arkadaşı R.A.G. aleyhine yürütülen soruşturma bitti.

Kaldıkları yurdun balkonunda 3 gram 580 miligram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalanan ve 6 gündür poliste tutuklu bulunan A.G. ve R.A.G., dün, izinsiz ikamet ve kanunsuz uyuşturucu madde suçlarından, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, bir ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 30 Nisan 2021’de alınan ihbar üzerine, KKTC'ye kanunsuz yollardan giriş yapan Güney Kıbrıs’ta sakin zanlıları Gazimağusa’daki bir yurt odasında tespit ettiklerini anımsattı.

banner134
Mustafa Kavaz, bahse konu yurdun 406 numaralı odasında mahkeme emri gereği 10.00 ile 11.15 saatleri arasında yapılan aramada, yurdun balkonunda şeffaf poşet içerisinde 3 gram 580 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulunarak zapt ettiğini söyledi.

Tanık polis, zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını ifade etti ve yazılı dava tebliğlerini kabul eden Güney Kıbrıs vatandaşı olan zanlıları, kaçma ihtimallerini göz önünde bulundurarak cezaevine göndermesini istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, ülkede izinsiz ikamet eden zanlıları hükümsüz tutuklu olarak 1 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75