Cezai ehliyet kontrolünden geçirilecek

banner37

Kendisine küfür ettiği gerekçesiyle, 184 promil alkol tesiri altındayken bank üzerinde uyuyan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu bıçaklayarak öldüren Fevzi Şanverdi’nin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

banner87
Cezai ehliyet kontrolünden geçirilecek
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
 

Girne’de 1 Eylül günü çocuk parkında meydana gelen Hasan Polat Sepetçioğlu cinayetle ilgili polis soruşturması devam ediyor. Bölgedeki tüm kamera görüntülerini inceleme altına alan polis, kamera görüntülerinden tespit edilen 30 kişiyi sorguladı ve görgü tanığı 12 kişiden ifade aldı.  

   Kendisine küfür ettiği gerekçesiyle, 184 promil alkol tesiri altında olduğu sırada, bank üzerinde uyuyan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu boynundan ve sırtından bıçaklayarak öldüren zanlı Fevzi Şanverdi, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 8 günlük ek tutukluluk emri alınırken, bu süre içerisinde zanlı, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde cezai ehliyet kontrolünden geçirileceği belirtildi.
 

“Bıçağı çöp bidonuna attı
 

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer’i tanık olarak dinletti.
Zanlı Fevzi Şanverdi’nin “Taammüden Adam Öldürme”, “Adam Öldürme” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlarından methaldar olduğunu belirten Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, cinayetin 1 Eylül Cumartesi sabahı Girne’de 20 Temmuz Kordonboyu Caddesi üzerinde meydana geldiğini anımsattı.

Zaifer, aralarında meydana gelen tartışma sonucu zanlının, 184 promil alkol tesiri altında bankta uyuyakalan Hasan Polat Sepetçioğlu’nu boynundan ve sırtından bıçaklayarak öldürdüğünü ifade etti.
Cinayetin hemen ardından zanlının bıçağı çöp bidonuna attığını ve olay yeri yakınlarında kısa süre sonra tespit edilerek tutuklandığını dile getiren Hüseyin Zaifer, zanlının tutuklandığı anda bir gönüllü ifade vererek işlediği suçu itiraf ettiğini söyledi.

 

Görgü tanığı 4 kişi daha aranıyor
Zaifer, cinayetin işlendiği bölgenin Girne’nin en işlek caddelerinden biri olduğunu ve çok sayıda kamera olduğunu belirterek, zanlı aleyhinde 4 Eylül günü alınan 8 günlük ek tutukluluk süresinde, elde edilen kamera görüntülerinin birçoğunun incelendiğini ifade etti. Söz konusu süre içerisinde 30 kişinin sorgulandığını ve 12 kişiden de ifade alındığını kaydeden Zaifer, görüntülerde tespit edilen bazı kişilerinse bulunamadığını sözlerine ekledi.

Yürütülen geniş çaplı soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Müfettiş Muavini, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde cezai ehliyet kontrolünden geçirilmesi gerektiğini ve kamera görüntülerine göre 4 kişinin daha tespit edilerek sorgulanması gerektiğine dikkat çekerek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 8 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75