Cezai ehliyeti olup olmadığı net değil

banner37

Tartıştığı babası Kemal Koçan’ı sebze soyacağıyla yaralayan 25 yaşındaki Raif Koçan’ın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı

Cezai ehliyeti olup olmadığı net değil
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, tartıştığı babası Kemal Koçan’ı, sebze soyacağını sol kolu ve sol koltuk altına 6 kez saplayarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan 25 yaşındaki Raif Koçan’ın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Psikolojik sorunları olduğu bilinen Raif Koçan’ın, cezai ehliyeti olup olmadığının belirleneceği belirtildi.

“Yaralama” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Raif Koçan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İzlem Civisilli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Civisilli, zanlının 19 Temmuz’da, saat 22.30’da Lefkoşa’da ikametgâhı içinde sebze soyacağını yatak odasında yatan babası Kemal Koçan’ı sol kolu ve sol koltuk altına 6 kez saplayarak yaraladığını yineledi.

Polis memuru İzlem Civisilli, bu yılın ocak ayında Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 45 gün yatılı tedavi gören zanlının, cezai ehliyeti olup olmadığına ilişkin psikiyatr muayenesinden geçirileceğini belirtti.

Tahkikatın devam ettiğine vurgu yapan Civisilli, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının cezai ehliyetinin olup, olmadığının belirlenebilmesi için 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 09:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75