'Cezalandırma değil, ödüldür'

banner37

Polis Okulu Müdür Vekilliği’nden, Gazimağusa Polis Müdür Yardımcılığı’na naklinin durdurulması için YİM’de dava açan Bekir Abatay’ın duruşmasında, PGM 2.Yardımcısı Yeşildağlı tanık olarak dinlendi

'Cezalandırma değil, ödüldür'
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Hizmetleri Komisyonu tarafından, Polis Okulu Müdür Vekilliği’nden, Gazimağusa Polis Müdür Yardımcılığı’na nakli çıkan ve bunun durdurulması için Yüksek İdare Mahkemesi’nde (YİM) dava açan Bekir Abatay’ın duruşması dün tamamlandı ve dava, karar için süresiz ertelendi.

YİM’de, Tanju Öncül’ün huzurunda görüşülen dünkü davada, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı İlter Koyuncuoğlu, Bekir Abatay ve avukatı Boysan Boyra hazır bulundu.

Savcı Koyuncuoğlu, tanık olarak Polis Genel Müdürü 2. Yardımcısı Hüseyin Yeşildağlı’yı dinletti.

Koyuncuoğlu’nun sorularını yanıtlayan Yeşildağlı, Bekir Abatay’ın, bugüne kadar aldığı görevlerin değerlendirildiğini ve kaza müdürlüğü yapmadığından bu göreve nakil ettirildiğini anlattı.

Yeşildağlı, “Bu nakil cezalandırma değil, ödüldür. Mağusa ikinci büyük şehirdir ve davacı tecrübelidir. Bu yüzden o bölgeye görevlendirildi. Daha faydalı olabileceğini düşündük” dedi.

banner134
Hüseyin Yeşildağlı, Bekir Abatay’ın kira yardımı aldığını ve lojman talebi olmadığını söyledi.

Yeşildağlı ayrıca, Abatay’ın, bu nakil nedeniyle hizmet aksaması yaşanmadığını, bu nakilin hukuka uygun olduğunu söyledi.

Avukat Boysan Boyra, Yeşildağlı’ya sorular yöneltti.

Boyra, nakilin cezalandırma olduğunu savundu.

Boysan Boyra, bu nakille hizmetin etkili bir şekilde yerine getirilmesinin engellendiğini ileri sürdü ve soruşturmayı yapmak için oluşturulan komisyonun da yasadışı olduğunu iddia etti.

Yeşildağlı, bu iddialara katılmadığını beyan etti.

Davada, Savcı İlter Koyuncuoğlu ve avukat Boysan Boyra hitaplarını yaptı. Mahkeme, davayı karar için günsüz erteledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75