Cezaları bugün açıklanacak

banner37

Bostancı’da 600 gram eroinle yakalanan ve suçlamaları reddeden eski polis Faruk Sayın ve Esat Cabbar Gözalıcı suçlu bulundu

Cezaları bugün açıklanacak

Emine UYSAL

Bostancı’da 600 gram eroinle yakalanan ve suçlamaları reddeden eski polis Faruk Sayın ve Esat Cabbar Gözalıcı suçlu bulundu.

Narkotik polisinin geçtiğimiz yıl Bostancı’da gerçekleştirdiği operasyonda piyasa değeri 180 bin TL civarında olan 600 gram eroinle yakalanan 32 yaşındaki Esat Cabbar Gözalıcı ve 39 yaşındaki Faruk Sayın, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin oybirliği kararıyla suçlu bulundu. Heyet, bugün hafifletici nedenlerin mahkemeye aktarılmasının ardından ceza kararını açıklayacak.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, davanın iddia makamınca tüm unsurlarıyla ispat edildiğine ve her iki sanığın da mahkum edilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Dava ceza kararının açıklanması için bugüne ertelendi.

Olay nasıl olmuştu?

9 Mart 2017’de saat 22.15’te Bostancı’da, narkotik ekibi tarafından zanlı Hacı Karadağ’ın yönetimindeki Mercedes model FU 088 plakalı aracın önünü kesilmiş ve aracın sağ arka koltuğunda oturan zanlı Esat Cabbar Gözalıcı’nın siyah poşet içindeki 600 gram eroini araçtan attığı belirlenmişti.

Zanlılar Esat Cabbar Gözalıcı ile Faruk Sayın gönüllü ifade verip, suçlarını kabul etmişti.

Polis, Faruk Sayın’ın, İskele’ye bağlı Topçuköy’de dağlık arazideki yarım inşaat ve tarlasında zanlı Esat Cabbar Gözalıcı ile birlikte uyuşturucu maddeyi sakladıkları yeri tespit etmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER