banner6

Cezası 11 ay hapis oldu

banner37

Tasarrufunda 25 gram Hintkeneviri bulunan ve uyuşturucu sattığı belirlenen Lincoln Musa Wachi’nin davası karara bağlandı

Cezası 11 ay hapis oldu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da iki ay önce 25 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan ve uyuşturucu sattığı belirlenen Lincoln Musa Wachi, 11 ay hapse mahkum edildi.

banner134

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlarından itham edilen sanık, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Atilla Enver Etkin ve sanıkların avukatı hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, yasa koyucunun, sanığın mahkum olduğu uyuşturucu verme suçuna uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

İnan, uyuşturucu suçlarının ülkemizde artış gösteren suçlardan olduğuna dikkat çekip, kamu yararının korunması ilkesi ışığında bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.

İnan, sanığın tasarrufunda 25 gram Hintkeneviri bulunduğunu ve tespit edilemeyen kişilere uyuşturucu sattığının belirlendiğine vurgu yaptı.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, sanığa 11 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88