Cezası 15 ay hapis

banner37

Gazimağusa Kaza Mahkemesi, evinde ve işyerinde 190 gram 220 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ilgili tutuklanan Öncel Alirızaoğlu’nu suçlu buldu

Cezası 15 ay hapis
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

UYUŞTURUCU, ŞAHSİ KULLANIM MİKTARININ 15 KATI… Mahkeme kararını açıklarken, tutuklu olduğu günden bu güne cezaevinde hükümsüz tutuklu olan, ülkeye yatırım yapan KKTC ve İngiliz vatandaşı sanığın tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu miktarının, şahsi kullanım miktarının 15 katı olduğuna dikkat çekti

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 8 Mart’ta, evinde ve işyerinde, şahsi kullanım miktarının 15 kat üzerinde, 190 gram 220 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Öncel Alirızaoğlu’nu suçlu buldu ve 15 ay hapse mahkum etti.

Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliğiyle aldığı kararı, heyet başkanı açıkladı.

  Heyet başkanı Kıdemli Yargıç Fatma Şenol, davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirterek, tutuklu olduğu günden bu güne cezaevinde hükümsüz tutuklu olan, ülkeye yatırım yapan KKTC ve İngiliz vatandaşı sanığın tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu miktarının şahsi kullanım miktarının 15 katı olduğuna dikkat çekti.

banner134
Fatma Şenol, uyuşturucu madde tasarrufunun kamu sağlığını tehdit ettiğine, toplum huzurunu bozup toplumda endişeye yol açtığına vurgu yaptı.

Şenol, sanığın, avukatı aracılığa pişmanlığını dile getirip mahkemeden özür dilediğini belirterek, huzurlarındaki sanığa verilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi.

Mahkeme, tüm hususları dikkate aldıktan sonra sanığı hapis cezasıyla cezalandırarak 15 ay hapse mahkum etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75