banner6

Çiftçinin alın teri kül oldu

banner37

Gazimağusa Çöplüğü’nde başlayan yangın rüzgarın etkisiyle Ağıllar Bölgesi’ndeki tarım arazisine sıçradı, 80 dönümlük alan cayır cayır yandı

Çiftçinin alın teri kül oldu
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Çöplüğü’nde dün öğle saatlerine çıkan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek tarım arazisine sıçradı.


Dün saat 14.30’da başlayan yangın Gazimağusa ile Güvercinlik arasındaki Ağıllar Bölgesi’ndeki 80 dönümlük tarım arazisini küle çevirdi.


Bir anda büyüyüp, kontrolü güçleşen yangın, çiftçilerin alın teriyle ürettiği ürünleri kısa sürede yok etti.


Yangın sonucunda çiftçiler mağdur olurken, Gazimağusa saatlerce kara duman altında kaldı.


Yangında, 80 dönümlük alanda bulunan kıraçlık, kalmışlıklar, incir ağaçları, çok sayıda tekerlek ve rulo balya, arpa sanoları, plastik sulama hortumları ve ahşap kasalar yanarak zarar gördü.

Güçlükle kontrol altına alındı


Yangını ihbar alan itfaiye ekipleri, kısa sürede bölgeye intikal etti.


Ekipler, korku ve panik yaşatan yangını, büyük bir özveriyle saatler sonra söndürebildi. Ekipler daha sonra bölgede soğutma çalışması yaptı.

banner134


Yangına itfaiye ekiplerinin yanı sıra, Gazimağusa Belediyesi’ne ait su tankerleri, iş makineleri ve çevre halkı da müdahale etti.


Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Zarar büyük


Polis Basın Subaylığı, yangın sonucu meydana gelen zararı açıkladı.


Gazimağusa-Güvercinlik arasında çıkan yangın sonucunda 80 dönüm alan içerisindeki kıraçlık, kamışlıklar ve çöplüğün yanı sıra Ali Yarsev, Mustafa Güleç, Suner Korbak ve Erhan Kobak’ın ürettiği ürün ve malzemeler yanarak zarar gördü.


Elde edilen bilgiye göre Ali Yarsev’in 50 adet arpa sanosu, tekerlek balyası, 60 adet buğday rulo balyası, 90 adet arpa rulo balyası, 7 adet incir ağacı, 16’lık 30 metre plastik sulama hortumu yandı.


Mustafa Güleç’in 70 adet arpa sano ve rulo balyası, çamur yoğurma makinesine ait 2 adet tekeri, 15 vigo rulo balyası ve 200 adet de rulo balyası yanarak zarar gördü.


Suner Korbak’ın 16 adet rulo balyası, 5 adet arpa sano tekerlek balyası, 300 adet kare vigo sanosu, 2x1.5 ahşap kapı, ahşap kasası, 50 adet 10x10 cm 4.5 metre ahşap kalasları yandı. Ayrıca 1 adet de 1.5x0.5 cm çift cam alüminyum penceresinin camı ısıdan kırıldı.


Erhan Kobak’ın ise 260 adet arpa kalem balyası yandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88