Çiftçinin, mahsulü cayır cayır yandı

banner37

Ulukışla’da bir arazide, henüz belirlenemeyen sebepten ötürü çıkan yangın Aslanköy’ün doğu kısmına kadar yayıldı. Yangın sonucu, 500 dönüm arazide ekili ve biçili buğday yanarak kül oldu

Çiftçinin, mahsulü  cayır cayır yandı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Ulukışla köyünün güney kısmında bir arazide, henüz belirlenemeyen sebepten ötürü çıkan yangın, rüzgârın da etkisiyle Aslanköy’ün doğu kısmına kadar yayıldı.

   İtfaiye ekipleri, ihbarı alır almaz yangını kontrol altına almak için büyük çaba sarf etti. Saat 14.45’te başlayan yangın, saat 16.30 sıralarında kontrol altına alınabildi.

   Yangına, yapılan çağrı sonucu polis, itfaiye, sivil savunma ekipleri, çevre halkı, belediyelere ait araçlar,  iş makineleri ve traktörlerle müdahale edildi.

   Yangın sonucu Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda trafik akışı bir süreliğine dururken, 500 dönümde ekili ve biçili olan buğday cayır cayır yandı. Arazideki akasya ağaçları da zarar gördü.

banner134
   Ekipler, bölgede, uzun süre soğutma çalışmalarını sürdürdü. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Taçoy: Yol kenarlarına izmarit atmayın

   Bölgede 88 dönük ekili arazisi bulunan Mustafa Taçoy, “Yangından korunmak için arazinin çevresini sürdüm. Yol kenarını temizledim. Bir iş için Lefkoşa’ya gittim, dönüş yolunda yangın haberini aldım. Üzgünüm. Emeğimiz yandı kül oldu, bu saatten sonra elden bir şey gelmez” dedi.

   Mustafa Taçoy, duyarsız kişilerin, yol kenarlarına ve özellikle orman ve ekili arazi kenarlarına, içtikleri sigara izmaritlerini atmamaları için çağrı yaptı.

   Taçoy, sorumsuz davranışların büyük zararlara yol açabileceğini de ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75