Ciklos’la ilgili rapor! Angolemli: Başsavcı dahil tüm kurumlar üzerine düşen görevi yapmalı

banner37

Ciklos’la ilgili rapor! Angolemli: Başsavcı dahil tüm kurumlar üzerine düşen görevi yapmalı
banner90
banner8

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, ülkede sorunların büyük bölümünün yasa ve tüzüklerin uygulanmamasından kaynaklandığını belirtti.

Trafik, Karayolları ve Planlama İnşaat Dairesi’nin görev ve sorumluluklarını okuyan Angolemli,  bu sorumlulukların yerine getirilmesi halinde sorunların azalacağını söyledi.

Angolemli, trafikte her gün insanların kaybedildiğini, bu konuya özel olarak eğilmek ve fon oluşturmak gerektiğini belirtti.

Angolemli, yollarda gereken onarım ve tamirlerin tamamlanması gerektiğini söyleyerek, “Bunlar bizim yaşamımızla ilgilidir” dedi.

banner134
Trafikte güvenliğin sağlanmasının önemine işaret eden Angolemli, Güney Kıbrıs’ta refüjler, teller, denetimlerin yapılması gibi önlemler alındığından trafik güvenliğinin daha iyi bir noktada olduğunu söyledi.

Orta ve yan şeritlerde bariyer olması gerektiğini, yaşamların kaybedildiğini dile getiren Angolemli, maddi kaynak yoktur denmesinin kabul edilemeyeceğini, fonlarla maddi kaynak elde edilebileceğini belirtti.

Şerit değiştirme nedeniyle meydana gelen kazaların sayısının çok fazla olduğunu söyleyen Angolemli, bunun da bariyer konmasıyla engellenebileceğini kaydetti.

Angolemli, Ciklos’ta 4 kişinin kazada ölmesiyle ilgili hazırlanan Meclis Komite raporuna değinerek, rapor sonucunda menfezlerin temizlenmediğinin, bariyer olmadığının, mühendis bulunamadığının görüldüğünü, Başsavcı dahil tüm kurumların üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirtti.

Angolemli, ülkede kaç tane trafik mühendisi olduğunu sordu, Posta Dairesi’nin çöktüğünü savundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75