Ciklos'ta tamirat başladı, yolun bir bölümü tek şeride düştü

banner37

Girne-Lefkoşa anayolunda dört gencin sel suyuna kapılarak uçuruma yuvarlandığı noktada meydana gelen tahribatın giderilmesi için çalışma yapılıyor

banner87
Ciklos'ta tamirat başladı, yolun bir bölümü tek şeride düştü
banner90
banner8

Girne-Lefkoşa anayolunda dört gencin içinde bulunduğu aracın, sel suyuna kapılarak uçuruma yuvarlandığı Ciklos mevkii olarak bilinen yerde tamirat çalışmaları başladı.

Tamirat çalışmaları ve sürücülerin güvenliği için Girne’den Lefkoşa’ya doğru olan yol güzergahında Ciklos virajından Lefkoşa’ya doğru olan yaklaşık 200 metrelik mesafe dün çelik bariyerlerle bölünerek tek şeride düşürüldü, eski çelik bariyerlerin hepsi söküldü.

Söz konusu yolun alt kısmında bulunan ve Doğanköy Göleti’ne su geçişini sağlayan su kanalının bulunduğu yerde selden dolayı meydana gelen çökme ve aşınma ise suyun çekilmesiyle daha net ortaya çıktı.

Girne’den Lefkoşa istikametine gelen araçların geçiş noktası olan ve birinci şerit olan asfaltın alt kısmında ciddi oranda toprak kayması mevcut.

Bölgede çalışan uzmanlar, dün akşam saatlerine kadar yol güzergahı ve dere yatağı içerisinde ölçüm ile hesaplamalar yaptı. Edinilen bilgiye göre, Girne-Lefkoşa anayolunun altındaki su kanalının bulunduğu yere yağmur suyunun geçişini daha sağlıklı kılmak için köprü tarzında bir yapı kurulacak.

Hasar tespit çalışmalarının ardından projenin daha net ortaya çıkacağı belirtildi.

Aydınlatma için de çalışma var

Öte yandan, geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketinin ardından karanlığa gömülen Lefkoşa-Girne anayoluna yeniden aydınlatma çalışmaları da başladı.

Olbia Sitesi hizasından Boğaz bölgesinde bulunan radar kamerası ile Boğaz Piknik alanı hizasında bulunan diğer radar kamerasından Ciklos virajına ve sonrasındaki 3 kilometre yol boyunca bulunan aydınlatmaların tamiri için dün Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) personeli, tek tek aydınlatma direklerini kontrol etti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75