banner6

Ciklos'ta yol çalışmasına 'kayıp ihbarı' arası

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Lefkoşa-Girne Anayolu'ndaki asfalt serim işlemini olası gömü yeri ihbarı üzerine durdurdu.

Ciklos'ta yol çalışmasına 'kayıp ihbarı' arası
banner151 banner143

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin, Lefkoşa-Girne Anayolu üzerinde bulunan Ciklos bölgesinde yol yapım çalışmaları başladıktan sonra, muhtemel gömü yeri olduğu konusunda aldığı ihbar ve başlattığı kazı nedeniyle, 29 Mart 2018 tarihinden itibaren söz konusu bölgede yol yapım çalışmaları durmuştur.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı olarak hassas ve insani bir konu olan kayıp şahısların bulunması ile ilgili üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle, muhtemel gömü yerinin bulunması için Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmalarını kolaylaştırmak adına gerekli önlemler alınmıştır.

Kayıp Şahıslar Komitesi’nden alınan bilgiye göre muhtemel gömü yerinin bulunması için yapılan kazı çalışmalarının önümüzdeki hafta tamamlanması beklenmektedir.

Bu durum nedeniyle Girne-Lefkoşa Anayolu’nun St Hilarion Kavşağı ile Girne Katlı Kavşağı arasındaki bölümdeki yol yapım çalışmaları, kazı süresince planlandığı gibi sürdürülemeyecektir.

Halkımıza bu süreç içerisinde gösterdiği sabır anlayışından ötürü teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 16:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104