Cinayet sonrası parayı teslim aldı

banner37

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in öldürülmesiyle ilgili kilit bir isim daha tutuklandı

banner87
Cinayet sonrası  parayı teslim aldı
banner90
banner8

CİNAYETLE İLGİLİ SÖZLÜ BEYANLARDA BULUNDU… KKTC adli makamları, Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in öldürülerek çalınan 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasının, cinayetten sonra halen aranan Zahid Masood’tan Girne’de teslim aldığını tespit ettiği Cemil Ülgü’yü tutuklandı. Polis, zanlının cinayetle ilgili sözlü beyanlarda bulunduğuna vurgu yaptı. Mahkemeye çıkarılan cinayet zanlısının aleyhinde 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde silahlı saldırı sonucu cinayete kurban giden Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’in 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL parasının çalınmasıyla ilgili soruşturmasını sürdüren polis meseleyle ilgili Cemil Ülgü isimli kişiyi tutukladı.

   Cemil Ülgü’yü dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının cinayet sonrasında çalınan paraları halen aranan zanlı Zahid Masood’tan teslim aldığının tespit edildiğini açıkladı.

   Polis, zanlının cinayetle ilgili sözlü beyanlarda bulunduğuna vurgu yaptı. Mahkemeye çıkarılan cinayet zanlısının aleyhinde 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

   “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Silahlı soygun”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma, tasarruf”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarruf” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren İneci, 13 Mart 2019 tarihinde, saat 17.55 sıralarında, Gökhan Naim’in, Ortaköy’de Şehit Sami Küpeli Sokak üzerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi ve tasarrufundaki içi para dolu çantanın çalınıp, aranan Zahid Masood’a teslim edildiğini anımsattı.

   Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Masood’un ise aynı gün parayı Girne’de Bahçeli köyünde zanlı Cemil Ülgü’ye teslim edildiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

“Suça bağlayıcı sözlü beyanlarda bulundu”

   Feyyaz İneci, zanlının 19 Haziran’da mahkemeden temin edilen tutuklama emri gereği tutuklandığını belirterek, cinayetle ilgili suça bağlayıcı sözlü beyanlarda bulunduğuna dikkat çekti.

   İneci, zanlının cinayetle ilgili rolünün araştırılması ve cinayetle bağının netleşebilmesi için 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Aleyhinde 3 gün tutukluluk emri verildi

   Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının konu suçla bağı olduğuna ilişkin makul şüphe olduğuna bulgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer zanlılarla ilgili gelişmeler...

   Olay günü ve gecesi aranmakta olan Zahid Masood ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığı tespit edilen ve mahkeme emri ile tutuklanmasının ardından gönüllü ifade vererek Masood’u Güney Kıbrıs’a Akıncılar bölgesinden geçirdiğini itiraf eden zanlı Hüseyin Erseyis teminatla serbest bırakılmıştı.

   Askeri Mahkeme, Hüseyin Erseyis’in yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

   Cinayetin kilit ismi Zahid Masood’un suçu işlediğini bilerek, kaçmasına yardımcı olduğu iddia edilen zanlı Ali Okan Şengül, “Feri Fail” (suç ortaklığı) suçlamasıyla yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti. Cinayetle ilgili ‘suç ortağı’ olarak tutuklanan Bilal Ahmad ve Faiz Ul Hassan da yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

   KKTC yetkili makamları, cinayete karıştıktan sonra Güney Kıbrıs’a kaçan Tanveer Ahmad halen aranıyor. Azmad Ali Virk’in iadesi için de Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden talepte bulunulmuş, Rum polisi de zanlıları KKTC polisine teslim etmişti.

   Katil zanlısı olarak aranan kilit isimlerden olan ve Güney Kıbrıs’ta yakalanıp, KKTC’ye iade edilen Azmad Ali Virk, polise cinayetle ilgili itiraflarda bulunmuştu.

Olay nasıl olmuştu?

   Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi 52 yaşındaki Gökhan Naim, Lefkoşa’da Ortaköy bölgesinde 13 Mart 2019 tarihinde, evinin önünde aracından elinde para dolu çantayla indiği sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Yaşanan olayda 4 kurşunla vurularak ağır yaralanan Naim, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Silahlı soygunu gerçekleştiren saldırganlar, Gökhan Naim’in tasarrufundaki 112 bin sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL olan parayı çalmıştı.

   Silahlı saldırıda kullanıldığına inanılan 9 milimetre çapındaki tabanca cinayet mahallinin 100 metre yakınında tespit edilmişti. Zanlıların olay yerinden kaçtıkları beyaz renkli araç ve kiralık araç farklı bölgelerde belirlenmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75