banner6

Cinayet zanlıları 8 gün daha tutuklu kalacak 

banner37

Baltalı saldırıdan kaçmak isterken 11 metre yükseklikteki dairenin balkonundan atlayarak, yaşamını yitiren 23 yaşındaki Chukwudı Oliver Nwauuisi’nin ölümüne neden olmakla suçlanan iki kişinin tutukluluk süresi 8 gün uzatılırken, onları Güney Kıbrıs’a kaçıran zanlı yargılanmak üzere cezaevine gönderildi  

Cinayet zanlıları 8 gün daha tutuklu kalacak 
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA   

    Baltalı saldırıdan kaçmak isterken 11 metre yükseklikteki dairenin balkonundan atlayarak, yaşamını yitiren 23 yaşındaki Chukwudı Oliver Nwauuisi’nin ölümüne neden olmakla suçlanan zanlılar I.E. ve A.A.’nın tutukluluk süresi 8 gün uzatılırken, iki zanlıyı Güney Kıbrıs’a kaçıran zanlı F.E, yargılanmak üzere cezaevineg gönderildi.  
   zanlılar I.E. ve A.A. “Taamüden Adam Öldürme”, zanlı F.E ise “Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak” ve “Feri Fail” suçlamalarıyla, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık,   tanık olarak Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen ve polis memuru Ali Gencer’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Göymen,10 Ocak 2023 tarihinde saat 12:55’de Haspolat’ta belediye evleri 2. Sokak üzerinde bulunan apartman dairesi içerisinde ikamet etmekte olan zanlılar I.E. ve A.A.’nın, konu adresin salon odası içerisinde depozito konusunu görüşmeye gelen Chukwudı Oliver Nwauuisi’ye evlerinde bulundurmuş oldukları tahta saplı baltalar ile öldürmek kastıyla saldırıp, Nwauuisi’nin konu ikametgahın açık olan balkonundan yerden 10m.95 cm yükseklikten beton zemine atlayarak, ağır yaralanmasına sebep olduklarını anımsattı.
   Chukwudı Oliver Nwauuisi’nin 25 Ocak’ta yaşamını yitirdiğine vurgu yapan Göymen, soruşturmanın cinayete döndüğünü mahkemeye aktardı. 
   Göymen, cinayet soruşturmasının çok yönlü devam ettiğini belirtip, zanlıların 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. 
   Polis memuru Ali Gencer ise zanlı F.E’nin olay günü zanlılar I.E. ve A.A.’nın Güney Kıbrıs’a geçmesine yardımcı olduğunun belirlendiğini kaydetti. 
   Zanlı F.E’nin 25 Ocak’ta tespit edilerek tutuklandığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirten Gencer,  zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, cinayet zanlılarınınn 8 gün tutuklu kalmasına, zanlı F.E’nini ise üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalması talebini onayladı.  

Güney Kıbrıs’a kaçan zanlılar iade edilmişti
  
   Aranan bazı kişilerin yardımıyla  yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a kaçtıkları belirlenen iki zanlı,  Suç ve Suçlara İlişkin Bilgi Değişim Ofisi’ne yapılan yazışmalar neticesinde Güney Kıbrıs’ta tespit edilerek tutuklanmış ve Birleşmiş Milletler Askerleri aracılığı ile Kermiya Sınır Kapısında teslim edilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104