Cinayete teşebbüs nedeni boşanma kavgası

banner37

Karısının boğazını keserek öldürmek isteyen Rus uyruklu Magomednur Rikmatullaev’in eşi, polise ifade verdi ve o gün yaşanan kavgayı anlattı

Cinayete teşebbüs nedeni  boşanma kavgası
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’de 54 yaşındaki Rus uyruklu Magomednur Rikmatullaev’in tartıştığı eşi Rumaniiat Rikmatullaev’in boğazını çakıyla keserek cinayete teşebbüs etmesi olayı yavaş yavaş aydınlanıyor.

Polis, olayda ağır yaralanan Rumaniiat Rikmatullaev’in sağlık durumunun iyiye gittiğini ve kadından ifade alındığını belirtti. Rikmatullaev’in ifadesinde evde karpuz yedikleri sırada eşinin sorusu üzerine boşanmaktan vazgeçmeyeceğini ifade ettiği, bu cevaba sinirlenen zanlı Magomednur Rikmatullaev’in ise elindeki çakıyla kendisine saldırdığını söyledi.

Zanlının olaya tanıklık eden kızından da “beni affet” diyerek, özür dilediği belirtildi.

Polis, dün tutukluluk süresi dolan zanlı Magomednur Rikmatullaev’i yeniden Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve kadından temin ettiği ifadeyi mahkemeye aktardı.

Mahkeme zanlının tutukluluk süresini 6 gün daha uzattı.

banner134
‘Beni affedecek misin?’ diye sordu, ‘hayır’ deyince sinirlendi

Yargıç Seran Bensen huzurunda görüşülen davada, Savcı Damla Güçlü hazır bulundu.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olayı anlatan Lefke Karakol Amiri, Müfettiş Muavini Fikri Binatlılı, 9 Temmuz’da saat 09.45 sıralarında Lefke’de Acendu Çeşmesi bölgesinde İzzet Hocaefendi Sokak No 24/A adresinde ikamet eden karı-koca Rumaniiat Rikmatullaev ile Magomednur Rikmatullaev’in tartışma yaşadığını söyledi.

Boğaz kısmında 20 santim uzunluğunda kesik olan Rikmatullaev’in Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildiği ve durumunun iyi gittiğini belirten Binatlılı, zanlının kaçmaya çalışırken eve yakın bir sokakta tespit edildiğini anımsattı.

Polis, zanlının evdeki kan izlerini de yok etmeye çalıştığını hatırlattı.

Sağlık durumu iyiye giden Rumaniiat Rikmatullaev’den ifade temin ettiğini anlatan Binatlılı, evde karpuz yedikleri sırada zanlının eşine, “Beni affedecek misin?” diye soru sorduğunu, kadının ise “Hayır, boşanmakta kararlıyım” dediğini belirtti.

Binatlılı, kadının bu söylemi üzerine zanlının sinirlendiğini ve elindeki çakıyla eşini, öldürmeye teşebbüs ettiğini kaydetti.

Zanlı hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75