Cinayeti planladım!

banner37

Gazimağusa’da hemşire olan eşi Halime Çetin’i, av tüfeğiyle öldüren Hayrettin Özcömert, kabul etmediği “taammüden adam öldürme” suçuyla ilgili ikrar değişikliği yaptı ve mahkemeye hem avukatı hem de öz iradesiyle yanıt verdi

banner87
Cinayeti planladım!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

 

Gazimağusa’da hemşire olan imam nikâhlı 46 yaşındaki eşi Halime Çetin’i, yatak odasında, odaya önceden sakladığı av tüfeğiyle 4 el ateş ederek öldürdükten sonra, polisi arayıp itirafta bulunan ve intihara teşebbüs eden Hayrettin Özcömert, itham edildiği ancak kabul etmediği “Taammüden adam öldürme” suçuyla ilgili, dün ikrar değişikliğinde bulundu.

Cinayet sonrası, kanunsuz olarak tasarruf ettiği av tüfeğiyle kendisini yaralayan ve burnu, ağzı ile çenesini kaybeden Özcömert, ömür boyu hapis cezası öngören suçla ilgili mahkemeye hem Avukatı Yunsal İlhan hem de kendi öz iradesiyle yanıt verdi.

Mahkeme, 9 Temmuz 2018’de, “Cinayeti planlayarak” işlediğini kabul eden Hayrettin Özcömert aleyhindeki 10 davayla ilgili, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Serhan Bundak’ın mahkemeye aktaracağı olguları dinleyip, sunacağı emareleri kaydedecek.

Kıdemli Yargıç Fadıl Aksun başkanlığındaki Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin, Hayrettin Özcömert ile ilgili kararını, adli tatil dikkate alınarak, 1 ay içerisinde vermesi bekleniyor.

Cinayet sanığı Hayrettin Özcömert, tutuklandığı günden beri hükümsüz tutuklu olarak tutulduğu Merkezi Cezaevi’nden geniş güvenlik önlemi altında, sağlık ekipleri eşliğinde hastaneye taşınıyor.

Her seferinde ambulansla getirilen ve tüp aracılığıyla beslendiğinden zaman zaman zorluk yaşadığı da gözlemlenen Hayrettin Özcömert’e, olası sağlık sorununda anında müdahale ediliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108