Cinayetin failleri aranıyor

banner37

Polis, İskele’de ormanlık alanda kemerle boğularak öldürülen Hasan Işık Özgöçmen’in katil zanlı veya zanlılarını tespit edebilmek için titiz bir soruşturma yürütüyor

Cinayetin failleri aranıyor

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de, Long Beach Otel – Ötüken çemberi arasında bulunan ormanlık alanda önceki gün ölü olarak bulunan Çayönülü 53 yaşındaki Hasan Işık Özgöçmen’in, kemerle boğulma sonucu öldüğü kesinleşti.

İskele polisi ülkede büyük üzüntü yarattığı kadar korku da yaratan cinayet olayını aydınlatmak için geniş çaplı soruşturma başlatırken, Özgöçmen’e yapılan otopside kesin ölüm nedeni belirlendi.

Polis, Hasan Işık Özgöçmen’in katil zanlılarını tespit etmek için yürüttüğü titiz soruşturma kapsamında Özgöçmen’in hem telefoniyen hem de yüz yüze görüştüğü kişilerle görüşerek, bir ipucu yakalamaya çalışıyor.

Polisin, yine cinayetin yüksek ihtimalle cuma gündüz saatlerinde işlendiğinden yola çıkarak bazı bölgelerdeki kamera görüntülerini incelediği de öğrenildi.

Öte yandan, Özgöçmen’e dün Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde otopsi yapıldığı bildirildi.

Polis Basın Subaylığı, otopside ölüm sebebinin “bağla (kemer ile) boğma sonucu solunum yollarının kapanması ve gelişen asfiksi (havasızlık)” neticesinde olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER