Cinayetin öncesi de araştırılıyor

banner37

Gönyeli’de 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı, dün sabah olağanüstü güvenlik önlemi altında yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Cinayetin öncesi de araştırılıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL

Tüm ülkeyi yasa boğan ve toplumda travma yaratan cinayetin faili 36 yaşındaki anne Bilge Lord Kunduracı, dün sabah polisin geniş güvenlik önlemleri altında yeniden mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 7 gün tutukluluk emri alındı.

Oğluyla birlikte kendi canını da almak isteyen ve yaptığı bu eylemle babasının da ölümüne sebep olan Bilge Lord Kunduracı dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Rauf Kürşad’ın huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede hiç konuşmadı, fenalık geçirdi

Yargıç Rauf Kürşad, zanlıya avukatı olup olmadığını ve bir şey söylemek isteyip, istemediğini sordu. Başını, iki yana sallayan Bilge Lord Kunduracı, hiç konuşmadı. Duruşma bitiminde kısa süreli fenalık geçiren zanlı, kendine geldi ve hücreye götürüldü. Zanlı, mahkemeye getirilirken de, duruşma salonunda da başını yerden hiç kaldırmadı.

Olağanüstü güvenlik önlemi altında mahkemeye çıkarılan zanlının aile fertleri mahkemeye gelmedi. Mahkeme koridorunda bir kişi zanlıya, “Pislik” diye bağırdı.

KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Ergin Atıcı, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görevli müfettiş Mehmet Özmener’i tanık olarak dinletti.

“Avuç içinde direndiğini gösteren 4 kesi var”

Mahkemede yeminli şahadet veren Özmener, zanlının “Taammüden Adam Öldürme” suçuyla tutuklandığını söyledi.

Müfettiş Mehmet Özmener, zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın 25 Mayıs tarihinde sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar verdiğini söyledi.

Özmener, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde oğlu Ercan’ı yatağında uyuduğu sırada evde bulunan bir bıçakla yaraladığını ancak, fiili gerçekleştiremediğini kaydetti.

Özmener, ertesi gün sabah 08.00’de zanlının oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü söyledi.

 

“İlk tutuklandığı an ifade verdi”

banner134
Müfettiş Mehmet Özmener, zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın ilk tutuklandığı an ifade verdiğini belirtti ancak ifadenin içeriğini aktarmadı.

Özmener, zanlının 29 Mayıs’ta mahkemeye çıkarıldığını ve aleyhinde üç günlük tutukluluk emri alındığını anımsattı.

Özmener, bu süreçte, 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapıldığını ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edildiğini kaydetti.

“Avuç içlerinde 4 kesi var”

Müfettiş Mehmet Özmener, öldürülen 7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edildiğini aktardı.    

Çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapan Özmener, “Çocuğun vücudunda darp izi yok” dedi.

Özmener, meselenin aydınlatılabilmesi için birçok deneyimli tahkikatçının titiz bir şekilde araştırmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Özmener, evden alınan emarelerin analizi için Türkiye Adli Tıp Kurumu ile yazışmaların sürdüğünü kaydetti.

“Bilge Lord Kunduracı’nın psikolojik geçmişini araştırıyoruz”

Müfettiş Mehmet Özmener, zanlının hem tıbbi geçmişi hem de ceza-i ehliyetinin olup olmadığına ilişkin araştırmaların sürdüğüne işaret etti.

Özmener, zanlının, Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden doktor kontrolünden geçirildiğini ve muayenelerinin devam edeceğini henüz birinci aşamada olduklarını anlattı.

Özmener, “Zanlının, psikolojik geçmişiyle ilgili araştırmalar sürüyor. Hiçbir detay atlanmadan araştırılıyor. Sadece olayın vuku bulduğu an değil, öncesi de araştırılacak” dedi.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Özmener, tahkikatın doğru şekilde yapılması için zanlının 7 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yüzünde morluk, elinde ve vücudunda yaralar vardı

Mahkemeye çıkarılan zanlı Bilge Lord Kunduracı’nın yüzünde ve gözünde morluklar, elleri ile vücudunun muhtelif yerlerinde kesikler bulunduğu gözlemlendi.

Zanlının yüzündeki morlukların babası Tahir Lord’un olay yerine geldiği sırada karşılaştığı manzara karşısından kızı Bilge Lord Kunduracı’yı dövmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 10:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75